Skocz do zawartości

[Korba] Pomoc w ogarnięciu 1x9


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Oskarr napisał:

Zdecydowanie nie szedłbym w opcję rozwiercania otworów od zębatki. Kup taką, jaka powinna być, starą sprzedaj na olx, będziesz stratny 10-15 zł a będziesz miał pewność, że coś Ci nie strzeli w czasie jazdy.

Heh, tak też pomyślałem, zamówiłem nową, niestety 36t. Ciężko znaleźć większą co mnie dziwi, no ale może wystarczy.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Oskarr napisał:

Zdecydowanie nie szedłbym w opcję rozwiercania otworów od zębatki. Kup taką, jaka powinna być, starą sprzedaj na olx, będziesz stratny 10-15 zł a będziesz miał pewność, że coś Ci nie strzeli w czasie jazdy.

Nic nie strzeli a już napewno nie jak będzie jeździł po asfalcie jak mówi.

Odnośnik do komentarza

Strzeli nie strzeli, to już nie istotne, bo jutro przyjdzie prawidłowa zębatka ?
Czekam jeszcze na widelec z ali i mogę się bawić w składanie

5 godzin temu, Oskarr napisał:

Bo z reguły 34 już wystarcza. Ja mam u siebie napęd 1x12 34 z przodu i 11 z tyłu, też się obawiałem, że będzie za mało a na prostym jest nie do dokręcenia.

Zobaczymy, aktualnie mam korbę 22-30-40 czy coś takiego i dosyć często mi się zdaża używanać 40 przód 11 tył wcale nie z powolną kadencja, no ale to wymaga pewnych warunków. Tak, będę tym jeździł tylko i wyłącznie bo prostej drodze w większości asfalt.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Kończę składać rower, jednak kupiłem przerzutkę sory, bo miałem problem z alivio przy takiej kasecie.
Jedyne co mi zostało, to skrócić przewód tylnego hamulca, zamówić tarcze, bo mam ale 180mm myślę, że do takiego roweru to stanowczo za dużo i kupię jakieś 160mm.

Wczoraj zamówiłem przednie koło, bo się okazało, że to które mam ma rozjechaną piastę gdy czyściłem łożyska :P

Żeby nie zakładać drugiego tematu, chcę kupić opony schwalbe kojak 1.35, ale za cholerę nie mogę znaleźć dętki 27.5 1.35 takie istnieją? czy są kompatybilne te z 28? serio pytam, bo nigdy nie kupowałem takich cieńkich dętek


https://www.sbike.pl/schwalbe-detka-mtb-schwalbe-sv12-26x1.75-1.14-presta-40mm-o_4044.html tutaj jest napisane 26'', ale strona sama mi zaproponowała tą dętkę do tej opony.. jak to działa?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

FOTKA

Tak się prezentuje moja maszyna po przejechaniu ok. 300km :D
Na razie nie zmieniałem tych opon, bo u mnie remont dróg i w tych na razie jest komfortowo.

Bardzo rower się obniży po zastosowaniu takich cienkich opon? z 2.0 na 1.35 przy 27.5?
Zanim skończą remont, to będę pewnie szukał zimówek :D

Wiem, że błotniki oszpecają rower, ale jeżdżę w każdych warunkach i jednak ratują dupe, no i ten obrzydliwy napis QARK - chciałem przycebulić, rama za 350zł można to jakoś ukryć bez malowania roweru? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...