Skocz do zawartości

Rower MTB do 4000 Northec


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, szukam roweru jak w tytule. Przejrzałam wszystkie możliwe wątki. Rozważam więc Rockrider XC100 (rozmiarów ja niemal wyprzedana...), Cube Attention SL i Kross Level 7 (2018). Kola 29". Jednak jestem z okolic Bielska-Bialej i odezwał się we mnie lokalny patriotyzm... Co myślicie i tym?

https://nrowery.pl/gorskie-29/80-cayon-dr.html

Czy warto się przymierzyć?

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza

Miałem od nich rower. Ramy z Tajwanu albo Chin, sami zaplatają koła i montują podzespoły. Ogólnie bardzo przyzwoicie wyposażone w stosunku do ceny. Na swoim zrobiłem 10000 km i nie rozpadł się, teraz jeździ na nim teść. W modelu który podlinkowałaś najtańsze hamulce - dookoła komina i po leśnej ścieżce wystarczą ale jak jesteś cięższy i masz zamiar pojechać ostrzej to do wymiany. 

Odnośnik do komentarza

Problem w tym, że podałeś 2 typy rowerów:

XC 100 i Kross to rowery o sportowym zacięciu, Cube i northtec to rowery bardziej rekreacyjne. Z rekreacyjnych wybrałbym cube ze względu na rockshocka zamiast amortyzatora SR. Ze sportowych na wycieczki wybrałbym Krossa, do ścigania XC 100 (sam kupiłem XC 100 2 tygodnie temu).

W XC 100 za 4100 masz jeden z najlepszych amortyzatorów do 1000 zł, dużo lepsze hamulce niż MT 200 - jeździłem na MT 200 i moje V-brake podobnie hamowały, w XC 100 obecnie w decathlonie masz hamulce Sram Level a nie, jak pisze producent na stronie, rockrider by tektro. W XC 100 masz prostszy napęd 1x12 zamiast w innych rowerach napęd 2x10 lub 3x10. 2x10 czy 3x10 jest lepszy pod turystykę, gorszy pod zawody. 2x10 i 3x10 są tańsze w utrzymaniu (kaseta 150 zł vs 350 zł, łańcuch 80 vs 100 zł). RR XC 100 ma też sztywne osie - jak chcesz się ścigać fajne rozwiązanie, do rekreacji zatrzask daje radę.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam sie niemal w 100% z Oscarem. Rowery Norhtec sa zwykle bardzo ciezkie i niezbyt wysokiej klasy. Amortyzator Suntour nie moze sie rownac do Manitou ani RockShox. Mieszkajac w Bielsku zwrocilbym uwage na rower lekki, bo pod gore ma to kluczowe znaczenie. XC100 jest lekkim rowerem i bardzo dobrym wyborem. Ale jest to rower o sportowej geometrii wymuszajacej stosunkowo pochylona sylwetke. Sztywne osie z systemem Boost bardzo sie w gorach przydaja, bo raz ze tarcze hamulcowe nie tra o klocki a dwa ze pozwalaja zalozyc dosyc szerokie opony. A w gorach czesto im szersze tym lepsze. W XC100 mozna nawet kupic drugi komplet kol 27,5 na oponach 2,8 cala, niemal jak w fat bike.

Niezla alternatywa to damski Kellys Desire o bardziej rekreacyjnej geometrii. Kluczowe jest dobre dobranie ramy do wzrostu. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...