Skocz do zawartości

Jaki rower do takiego terenu jak na zdjęciach?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! Planujemy z dziewczyną zacząć regularnie jeździć na rowerze jednak przytłacza nas ilość różnych rodzajów rowerów i potrzebujemy kierunku w którym powinniśmy iść. Ja mam tylko kilkuletnie doświadczenia w skokach na rowerze typu Dirt, innego rodzaju roweru nigdy nie miałem. Dziewczyna  jeździła głównie na miejskich.

Przytłacza nas ilość rodzajów rowerów i nie chcę popełnić większego błędu przy zakupie "pierwszego" roweru. Potrzebuję wskazówki na start o którym typie rowerów powinienem zacząć czytać (XC, Trail, Enduro) i w jaki rodzaj rowerów powinienem się zagłębić. Wybór konkretnych parametrów i modelu roweru przyjdzie mi wtedy znacznie łatwiej gdy będą wiedział z jakiej kategorii mam wybierać.

Gdzie będziemy jeździć?

  1. Głównie w lesie (razem) - Aby ułatwić dorzucam rzeczywiste zdjęcia tras na których będziemy się poruszać - są to nawierzchnie zarówno piaszczyste, ubite, stare poniemickie drogi brukowe i pozostałe które widać na zdjęciu. Teren mocno zróżnicowany pod względem terenu (oprócz prostych tras również zjazdy i podjazdy).
  2. Trasy sportowe w lesie (sam) - Drugą bardzo ważną częścią jest dla mnie korzystanie ze zbudowanych małych hopek na trasach w lesie (jak na zdjęciu), chciałbym mieć typ roweru który jest sobie z nimi w stanie poradzić. Oprócz tego co jakiś czas (2 razy w miesiącu) fajnie byłoby zjechać na strasie typu downhill którą również mamy w lesie blisko domu (załączam filmik z trasy).
  3. Trasy rowerowe (razem) - Chcemy co jakiś czas (raz na miesiąc) zrobić dłuższą wycieczkę na 4-5 godzin poza miasto. Głównie utwardzone trasy jak na zdjęciu.

Jak widać przeznaczenie dosyć różnorodne, ale mające też trochę wspólnego. Oprócz tego planuję kupić sobie typowy rower dirtowy do skoków na większych hopach. Jeżeli jest to możliwe, chciałbym kupić rower który spiszę się dobrze w tych 3 scenariuszach które opisałem, jeżeli nie ma takiej opcji i znaczenie poprawi to komfort to rozważę zakup dwóch + dirtowy. Jeżeli chodzi o kwoty to mogą być to typy rowerów z wyższej półki do około 20 tysięcy za sztukę (o ile cena rzeczywiście idzie za jakością a różnica jest odczuwalna w stosunku do tańszych modeli). Rozważam również wersje elektryczne.

Film z lasu (Downhill): https://www.youtube.com/watch?v=NwcDxCpJGmw

Inne filmy z trasy: https://www.youtube.com/results?search_query=lasek+arkonski+trasa+rowerowea

148886796_Beznazwy-1kopia.thumb.jpg.72b20089f0c250f60e42ac019853a073.jpg

Odnośnik do komentarza

W zasadzie chcesz rower kupić do wszystkiego. Brakuje jeszcze info, że zależy Ci na szybkości ?

Chyba najsensowniejszy będzie Attention zwykły lub SL ale on nie nada się do hopek i tras enduro. Więc dziewczynie może Attention a dla Ciebie coś agresywniejszego ale... wtedy będziesz się męczył na spokojniejszych trasach jak drogi rowerowe. Chyba, że sobie kupisz dwa rowery ?

Odnośnik do komentarza

Tak jak wyżej ale konkretnie: 

- https://www.cube.eu/pl/2020/bikes/mountainbike/hardtail/attention/cube-attention-sl-blacknblue-2020/ dla Ciebie boś zapewne bardziej agresywny i drobiazgowy w technikaliach
https://swiatrowerow.com.pl/cube-attention-2019.html  - dla Niej założeniem, że w zasadzie nic przy nim nie robisz poza wsadzeniem dziewoja na siodełko z nakazem pomykania za Tobą.

A na pytanie - dlaczego tak drogo - no sorry bro ale teren masz taki że rekreacyjnie se skaczesz a na dodatek robisz to wygodnie, szybko i statecznie - w cenie sznurówek maszyny uniwersalnej nie kupisz ...

 

Odnośnik do komentarza

Jeszcze zwróciłbym uwagę na fakt, że Attention SL nie jest przeznaczony do "hopania" - tu cytat:

Cytat

In doing so the wheels have constant contact to the ground or lose contact for a split of a moment due to small uneven terrain like roots (-> no jumps, no riding on one wheel neither front or rear, no braking that causes the rear wheel to lift up)

Jak do skakania jak na zdjęciu, to jeszcze drożej i raczej z pełnym zawieszeniem. Więc raczej opcja: jeden rower do szurania we dwoje i drugi do szaleństw w pojedynkę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...