Skocz do zawartości

Cross za ok. 2500 zł dla wysokiego i ciężkiego


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Potrzebny mi rower na popołudniowe/weekendowe przejażdżki. Głównie asfalt, jakieś wiejskie drogi, ewentualnie leśne ścieżki. Moje parametry to 188 cm / 110 kg. Sporo się naczytałem, że z tą wagą to większość amortyzatorów staje się niedziałająca atrapą. Chyba, że jednak da się coś znaleźć solidnego w tej cenie (ok. 2500 zł)? Nie chciałbym też, żeby moja pozycja była zbyt pochylona. Rama podejrzewam, że 21'.

Co myślicie o tych rowerach?

Rower 28'' Kands Avangarde czarny DEORE R21 2020

ROWER INDIANA X-CROSS 5.0 28 ALU 27b SHIMANO AMOR

Rower crossowy ROMET ORKAN 5 M

Z góry dziękuję, za wszelkie porady i sugestie.

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, IgorK napisał:

Jeżeli po tak obszernej  lekturze wciąż nie wiesz, zostaw te internety, idź proszę do sklepu rowerowego najbliżej Twojego miejsca zamieszkania i... po prostu kup rower. Za taką kwotę jaką chcesz na niego przeznaczyć. Jak jest za duży wybór to też niedobrze... 

Obszerną? To raptem kilka/kilkanaście godzin czytania, z czego tekstów ściśle odpowiadających temu czego szukam było może kilka... Równie dobrze taki komentarz możesz zamieść pod każdym tematem i zamknąć to forum, bo chyba nie ma ono sensu skoro można sobie iść do najbliższego sklepu i kupić to co Ci wciśnie sprzedawca..

Odnośnik do komentarza

@cherno nie ma potrzeby się indyczyć - tekstów o rowerach dla ciężkich osób jest sporo, nikt zapewne nie chce CIę punktować bo poległbyś z kretesem. Zaczynając tekst w taki sposób "przeczytałem kilometry i dalej nie wiem" może oznaczać, że albo nie czytałeś uważnie lub nie zwracałeś uwagi na pewne wskazówki:
1, rower cross to typ roweru który wg producentów "targetowany" (czyli sugerowany) jest dla osób nie do końca wiedzących czego chcą - więc wstepnie poprawny kierunek ale 
2. NIESTETY zawsze jest to rower raczej dla osób "lekkich" - powiedzmy do 100 kg - z racji konstrukcji takowy rower jest wykonany z cienkościennych rurek aluminiowych i RACZEJ trudno o crossa w wersji dla "mocno skonstruowanych" - po prostu to NIE TEN TYP roweru jakiego potrzebujesz.
3. to prawda - największe predyspozycje dla cięzkich maja rowery MTB z "wyższej półki" bo zazwyczaj nie tyle WPROST przeznaczone sa dla takich osób co konstrukcyjnie są przystosowane do "cięższych" zadań jak jazda w terenie gdzie obciążenia dynamiczne na szybko pokonywanych ścieżkach są wysokie co oznacza że jeśli będziesz MTB jeździł rekreacyjnie to sprawdzi się takowy jako pojazd do niemal wszystkiego.
4. drugim typem roweru przeznaczonym do zadań ciężkich są trekkingi czyli rowery gdzie ładujesz na niego 30 kilogramów w różnych miejscach i spokojnie w deszczu i słońcu zasuwasz kilkaset kilometrów po polsce i nie tylko - tam głównie obciążenia statyczne. Full wyposażenia dla wygody i zabezpieczeń antypogodowych czyli hamulce tarczowe, błotniki, wysokie grupy sprzętu i bagazniki nie sa chyba jednak dla Ciebie - tak cos przeczuwam że zależy CI na rekreacji ...
5. są rowery specjalnie robione dla grubasów (i nie ma się co obrażać bo sam wazę 104 kg przy 176 kg i spokojnie daję radę jeździć na swoim rowerze ? - chociaż kiedyś dawałem rade znacznie szybciej i dalej - no ale zdrowie trochę się zepsuło ...) przy czym raczej przy zakładanej kwocie 2500 CIe nie stać ...

Reasumując - kwota 2500 w lutym-marcu byłaby jeszcze spoko do znalezienia czegoś z poprzedniego roku - nawet bardzo dobrego na kilka lat - teraz po tym jak się skończyła pandemia (tako rzecze rząd zezwalając na łażenie bez masek ? ) a wszelkie typy rowerów są "przebrane" przez ludzi chcących się "wyrwać na powietrze" raczej nie znajdziesz okazji.
Nie wiem czy będzie się komuś chciało szukać specjalnie pod Twoje wymagania tego jedynego cuda (jak w stogu siana po przebraniu) bo to śledzenie w necie wymagające co najmniej paru godzin - wygodniej jest Ci wskazać CZEGO szukać a Ty poszukasz sobie i ewentualnie znalazłszy podzielisz się i spytasz czy to ten rower.
Rower MTB rekreacyjny który po wymianie sprężyny na najtwardszą (chyba czarna o ile pamiętam @jajacka ? ) byłby w stanie zaspokoić Twoje potrzeby to http://www.arkus.sklep.pl/rower-cube-attention-29-jasnoszary-2019-p-12009.html - czyli rama 21 cali i koła 29" - niestety musiałbyś wysupłać co najmniej 3300 plus wymiana sprężyny  - ale rower na co najmniej 5-7 lat bez "grzebalnictwa" w nim z gwarancja na banana.
Drugim rowerem mniej rekreacyjnym ale "gotowym z pudełka" jest https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-x-pulser-6-9-m21-czarny-brazowy-r19#topVariants - wersja 29 cali koło i rama 21" - amortyzator powietrzny pompujesz POD SWOJĄ wagę - czyli w zasadzie rower prawie do wszystkiego - niestety pozycja lekko sportowa czyli wiekszy nacisk na nadgarstki czyli jeśli masz słabe ręce to 2-3h jazdy i wracasz do domu z bolącymi "ręcyma" to trzeba przećwiczyć.
Innych rowerów przy "bliskiej" kwocie którą chcesz wydać nie widzę.
Rower z amortyzatorem powietrznym jest lepszy ale wymaga wyższych kosztó dbania o serwis - no ale masz "wszystkomający" i możesz go kupić za połowę ceny a resztę wydać za pół roku - bo na te rowery jest taka promocja - więc realnie 6.9 to najlepszy wybór.

Na "zwykłe" crossy sorry ale jesteś za ciężki ...

Odnośnik do komentarza

Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź @Mociumpel .

Problem właśnie z tym, że rynek rowerowy jest bardzo dynamiczny. Często rowery, które były polecane pół roku temu już są niedostępne na rynku i cała lektura idzie na marne... Tak samo ta Indiana, którą wkleiłeś też rzuciła mi się w oczy, niestety chyba nie jest już nigdzie dostępna (strona mediaexpert pokazuje, że nie mają jej w promieniu 50km od Warszawy).

Zakładam, że te trzy rowery, które wkleiłem nie nadają się pod taką masę? I nie są w ogóle warte rozważenia?

Chyba faktycznie jedynym rozwiązaniem jest wybranie się do sklepu i sprawdzenie na miejscu jaki typ rower utrzyma taki ciężar..

Odnośnik do komentarza

Niestety @IgorK ma rację choć podpowiedź zabrzmiała lekko mówiąc "grzmiąco" ?
Sprawa druga - sprawdzenie "macalne" też CI nic nie da wprost - w zasadzie każdy rower wytrzyma ciężar "siadania" - co do max. masy to w zasadzie TYLKO datasheet czyli trzeba przejrzeć instrukcje na co zezwala producent w tym masę całkowitą (jeźdźca plus bagaż) na rower - czyli w zasadzie trzeba ... znowu poczytać ? tyle że karty katalogowe rowerów.
Trzy - żaden z tych rowerów nie będzie "działał" poprawnie - każdy amor ugnie sie pod Toba i ...zapadnie czyli sprężyna ugnie się na maxa i nie będzie działać - więc w zasadzie amortyzator CI niepotrzebny, czyli ... ewentualnie szukaj roweru BEZ AMORTYZATORA ?
cztery i ostatnie - nie trzeba znać się na rowerach, wystarczy szczątkowa wiedza i analiza - czytając kilkaset ? tekstów nie powinieneś szukać odpowiedzi WPROST tylko wskazówek - te z grubsza CI wyłuszczyłem w trochę przydługim tekście - w zasadzie nie powinno mi się chcieć no ale miałem chwile po powrocie z Wawy ?

Na tym polega wędkowanie a nie kupowanie ryb ? 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Dnia 14.06.2020 o 19:37, cherno napisał:

Obszerną? To raptem kilka/kilkanaście godzin czytania, z czego tekstów ściśle odpowiadających temu czego szukam było może kilka... Równie dobrze taki komentarz możesz zamieść pod każdym tematem i zamknąć to forum, bo chyba nie ma ono sensu skoro można sobie iść do najbliższego sklepu i kupić to co Ci wciśnie sprzedawca..

A jak uraziłem to przepraszam. Nie taki miałem zamiar. Chodziło mi o to że obecnie internet=Bóg, i wierzymy we wszystkie bzdury które tu wynajdziemy...

Odnośnik do komentarza

Każdy rower da sobie radę z wagą 110. Fakt że do 2500 dostaniesz crossa tylko z atrapą amortyzatora. Jak chcesz wyprostowaną pozycję to szukaj trekkinga z kierownicą "holenderką" albo regulowanym mostkiem. Jeśli jesteś z okolic Warszawy to sugeruję rower mtb. Ponieważ jest u nas mnóstwo terenów do jazdy po lasach ale są on pozostałością po puszczy i są pełne piachów i korzeni. A w takim terenie rower typu cross z atrapą amortyzatora i na stosunkowo wąskich oponach, kompletnie sobie nie radzi. Proponuję też rozważyć używany rower taki jak Cube Analog, Cube Attention lub Cube Atention SL. Są one znakomitym połączeniem roweru mtb z crossem i dają bardzo wyprostowaną pozycję. Jeśli chodzi o dostępność to parę dni temu robiłem zakupy w Airbike, jednym z bardziej znanych sklepów. Na pytanie o rowery crossowe, sprzedawca odpowiedział że jak się teraz zamówi to odbiór będzie w lutym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...