Skocz do zawartości

Pinarello Dogma F10 - oryginał czy podróbka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

chciałbym zakupić rower szosowy. Przeglądałem oferty nowych i używanych rowerów i trafiłem na takie cudo:

Pinarello Dogma F10

Rower - kosmos, cena - ziemia, ale czy jest to możliwe, że ten rower jest oryginalny?

Może ktoś zakupił rower u tego sprzedawcy i może podzielić się swoimi spostrzeżeniami/wskazówkami ?

Dziękuję za informacje

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.06.2020 o 19:10, Pablotytek napisał(a):

chciałbym zakupić rower szosowy...trafiłem na takie cudo:

czy jest to możliwe, że ten rower jest oryginalny ?
Może ktoś zakupił rower u tego sprzedawcy i może podzielić się swoimi spostrzeżeniami/wskazówkami ?

Pierwszy post i od razu z grubej rury? Ty powaznie miałes kiedykolwiek pod jądrami jakikolwiek rower szosowy? Pozostałych uwag nie komentuję - od razu widac że próbujesz w nieudolny sposób zwrócić uwage na produkt, mozliwe że jesteś nawet jego właścicielem ...
Powiem tak - musisz jeszcze sie sporo naumiec aby bełkotliwy marketing był odbierana jak naturalna i mocno zrównoważona, ciekawa reklama ...

żenua ...

Odnośnik do komentarza

Witam, 

kolego pisząc taki tekst, polecam trochę pokory i kultury, bo nie wiesz, kto jest autorem tego zapytania. Od razu odpowiem, nie jestem właścicielem, nie jestem sprzedawcą tego roweru, jestem osobą, która szukając znalazła taki rower. 

Teraz do konkretów ...

Od pół roku jeżdżę na szosie ( Merida Reacto 5000 ) i po przejechaniu 1000 kilometrów stwierdziłem, że mam za dużą ramę ( 173 cm wzrostu, długa noga ale krótki tułów ) , szczególnie długość rury poziomej jest dla mojego ciała za długa i nie zapewnia mi komfortu, takiego jakiego oczekuję. 

Szukając kolejnej maszyny trafiłem na takie ogłoszenie, które mnie zainteresowało, ale także mam obawy, co do tego ogłoszenia. Ponieważ nie jestem specjalistą i nie mam wiedzy co do podróbek vs oryginale ramy chciałem zapytać użytkowników forum o wskazówki. Może akurat ktoś kupił od tego sprzedawcy rower i może coś w tym temacie powiedzieć polecić lub odradzić. 

To wszystko co chciałem uzyskać w moim poście, nic więcej .... 

 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Pablotytek napisał:

Witam, 

kolego pisząc taki tekst, polecam trochę pokory i kultury, bo nie wiesz, kto jest autorem tego zapytania. Od razu odpowiem, nie jestem właścicielem, nie jestem sprzedawcą tego roweru, jestem osobą, która szukając znalazła taki rower. 

 

 

Nie przejmuj się, ten typ tak ma. Ale w tematach rowerowych wiedzę posiada. 

Odnośnik do komentarza

Spoko - błędy się zdarzają, nie ufam po prostu takim "uderzeniowym" zapytaniom - z racji zawodu jestem wyczulony na takie teksta i tolling.
Pisząc że szukasz szosy lub czegoklwiek wyjaśniaj szerzej, łatwiej bedzie o ocenę - pisząc jedynie "szukam oto mój wybór" bez info że jeździsz/jeździłeś stawiasz się w roli amatora laika chcacego pojazd kosmiczny - co z dużym prawdopodobieństwem wskazuje na trolla.
Po to człowiek sie uczy aby rozwijać siebie i umiejetność pisania w sposób przejrzysty - czego Ci życzę abys zawsze tak właśnie pisał  - nie bedzie niedomówień w żadnej kwestii. 

Jeśli uraziłem przepraszam

Odnośnik do komentarza

Sam używany frameset jest warty więcej niż całe to ogłoszenie. Grupa 105 to wydatek jakichś 2500-3000 zł, nawet "zdjęta z roweru" to spokojnie 2000 zł.

Cytat

Rower na hamulce tarczowe : dopłata 1600zł

Czyli co, gościu ma dwa framesety? Więcej? No coś tu śmierdzi.

Dla pewności zadzwoń i poproś żeby pokazał ci numer ramy i dowód zakupu z  tym samym numerem ramy, ale mi to strasznie śmierdzi.

Odnośnik do komentarza

Panowie, 

tematu już nieaktualny. Na prośbę o podanie numerów ramy dostałem info, że oferta nieaktualna i rower sprzedany, a drugi gość zostawia dla siebie.  

Zgodzę się z przedmówcą, wygląd maszyn jest fajny i zachęcający do zakupu, ale nie chciałbym trzymać kierownicy lub ramy w dwóch częściach przy 45 Km/h  :)))

Dziękuję za pomoc i cenne wskazówki, szukam dalej fajnej szosówki dla wzrostu 173 cm.

P.S. Mociumpel , spoko, nie gniewam się i przepraszam jeśli nie wyraziłem się od razu konkretnie o co mi chodzi. Wrzuciłem zapytanie, bo oferta mnie zainteresowała i chciałem zapytać specjalistów, którzy w tym fachu zjedli zęby .... 

Pozdrawiam Wszystkich !!!

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...