Skocz do zawartości

Rower komunijny (dziewczęcy, miejski) do 2500zl


Rekomendowane odpowiedzi


Cześć ? 

Poszukuję fajnego i solidnego roweru dla dziewczynki, który trochę jej posłuży - jako prezent na Komunię. 

Jestem kompletnym rowerowym laikiem a chciałabym żeby sprzęt jej się podobał i był dobrej jakości.

Kilka informacji:

  1. rower miejski z koszykiem (byle nie różowy?)
  2. budżet: 2500zl 
  3. obecnie dziewczynka ma 151 cm - rośnie dość szybko
  4. rower musi być dostępny od ręki - Komunia miała być po wakacjach a jest jednak w tym miesiącu.
  5. przerzutki - miałam kilka lat temu (taki raczej słaby, supermarketowy) rower miejski bez przerzutek - i bardzo szybko znalazł innego właściciela, moje miasto ma zbyt dużo pagórków. Mała przyszła właścicielka roweru mieszka w małym mieście, okolica jest raczej płaska i jest gdzie jeździć po mniej uczesczanych asfaltowych drogach/ścieżkach. Mimo to chyba raczej dobrze te przerzutki mieć - tak na zdrowy rozum.

 

Na razie moją uwagę głównie 'wizualnie' przykuł taki rower:

https://3gravity.pl/pl/damskie/2461-le-grand-lille-6-seledynowy-polysk-2020.html?fbclid=IwAR3gzWT6TRzQxgbFSTTNEVM0UILsShNj2shB1E8RPl34VwX6CM4kKa0o2Bg

 

Ten jest polecany w podwieszonym wątku, ale nie wiem czy dziecku sie spodoba (a chyba musi...)

https://www.unibike.pl/unibike2015/amsterdam8rlds.php

 

Z góry BARDZO dziękuję za wszelką pomoc i wskazówki:) 

Monika

 

Odnośnik do komentarza

Dziekuje bardzo za podpowedz! 

 

Z tego co widze niestety Woom to nie typ roweru ktory dziecko by chcialo   (dziewczynka ma starszy rower 'gorski', sportowy... a chcialaby miejski - dziewczecy no i celujemy raczej w rower 'dorosly''.)

Superior - tez nie bardzo widze w ich ofercie roweru miejskiego ktory spodobalby sie dziewczynce (a wizualnie niestety podobać się musi) 

Serious - Widzę tylko jeden model , ale 1k ponad budżet... Serious Libre Kobiety, mint (2020)

Frog - to chyba rowery typowo dziecięce wiec odpada.

SQUISH - nie widze rowerów miejskich tej marki.

Dawes Academy - jak wyzej

 

Jeszcze dodam kolejnego 'faworyta':

Le Grand Lille 7 Biały Połysk 2020

Rozmiar : 17" - dla wzrostu 155 - 165 cm

https://3gravity.pl/pl/damskie/2463-le-grand-lille-7-bialy-polysk-2020.html#/rozmiar-17_dla_wzrostu_155_165_cm

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli upierasz się przy rowerach "dorosłych" to rozmiar ramy co najwyżej 15 cali, lepiej 13-14 cali (marne szanse na znalezienie takiego). 17 cali to dużo za dużo (od 170 cm). Koła 26 cali.

Warto przymierzyć rower.

Rozumiem, że wolałabyś kupić rower raz i mieć spokój na lata. Jednakże kupując rower dla dziecka trzeba się nastawić na to, że pojeździ na nim 2-3 lata. Kupowanie dorosłego roweru dla 10-latki (wnioskuję z tytułu wątku), to przesada. Dzieci jednak mają trochę inne proporcje ciała niż dorośli. Nawet mały rozmiar może być dla niej nie wygodny, np. kierownica będzie za daleko. Poza tym napęd będzie dostosowany do siły dorosłych a nie dzieci.

Ten Le Grand waży pewnie z 18 kg albo więcej. Jazda na tym będzie dla niej katorgą.

Nie wiem na jakim rowerze jeździła dotychczas, ale może po prostu był źle dobrany.

 

Odnośnik do komentarza

Z całym szacunkiem, ale to jeszcze dziecko, więc powinno poruszać się na rowerze dziecięcym.

Przeglądałem co oferuję w internecie. Oczywiście nie przejrzałem wszystkiego. Wg mnie jeśli już to powinnaś szukać roweru na 26 calowych kołach z małą ramą (nie większą niż 15 cali). Niestety ja takiego nie znalazłem. Tzn. takiego lepszego. Jest np. Romet Angel 26, ale ma tylko 3 biegi.

Widać, że producenci nastawili się w tym rozmiarze koła na bardziej sportowe wersje rowerów. Mamy przeskok między miejskimi rowerami na kołach 24' do mieszczuchów z kołami 28'. Rower na kołach 28 calowych będzie za duży i może być po prostu niebezpieczny.

Przekonywałbym do roweru Woom 6. To jest mieszczuch. Pozycja na tym rowerze jest wyprostowana. To, że górna rura jest wyżej nie ma znaczenia. Na prawdę zrobiłbym na Twoim miejscu wiele żeby ją do niego przekonać. Nie wiem czy masz taką możliwość, ale może powinna spróbować się na nim przejechać. Masz budżet 2,5 tys. zł, a możesz jeszcze go podnieść. Proponowałbym pójść na kompromis czyli niech będzie Woom 6 (5 wersji kolorystycznych), ale będzie mogła dobrać do niego dodatki wg własnego uznania np. błotniki, koszyk i inne bibeloty. Czyli przerobić go nieco tak by był taki "jej". ?

W poprzednim roku również kupowałem rower na komunię. Ja podszedłem do tego tak, że najpierw sam wybrałem kilka modeli, które uważałem za OK i taką listę pokazałem dziecku. Z tym, że rozumiem, iż z chłopcem (mój przypadek) może być łatwiej.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...