Skocz do zawartości

Pierwszy rower szosowy dla kobiety do 3500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Ponownie bardzo dziękuję za pomoc i  za zwrócenie uwagi na kwestie dot. możliwości startowania z lemondką lub bez. Zamówiłam rower w rozmiarze XS i zostawię dłuższy mostek. Jutro go odbieram i od razu poproszę o zamontowanie lemondki i pedałów ?
 
Mam nadzieję, że już ostatnia tura pytań. Tym razem kwestia lemondki, siodełka i pedałów.
 
W związku z tym, że siodełko w tym rowerze jest męskie chciałabym je wymienić. Znalazłam coś takiego:
 
Co do lemondki czytałam sporo opinii i najbardziej przemawia do mnie
 
No i teraz największy problem - pedały. Początkowo będę jeździć raczej w normalnych butach tj. adidasach. Docelowo wiem, że muszę próbować z pedałami szosowymi. Jaki pedały byście doradzali? W jednym ze sklepów doradzono mi kupno pedałów platformowych z rzepami. 
 
 Co myślicie?
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, nctrns napisał:

Jeśli najpierw chcesz jeździć w zwykłych butach, to kup zwykłe pedały, bez żadnych nosków, rzepów itp. bo to jest groźniejsze rozwiązanie niż zatrzaski. Bo jak nie zaciśniesz dobrze paska, to równie dobrze może go nie być, a jak zaciśniesz go dobrze, to nie wyjmiesz nogi bez poluzowania = gleba.

Czyli rozumiem, że takie pedały za 20 zł też będą ok?

https://www.decathlon.pl/peday-mtb-ywiczne-100-id_8380502.html

Ew. pedały minimalnie droższe ale aluminiowe

https://www.decathlon.pl/pedaly-mtb-500-aluminium-id_8487128.html

Odnośnik do komentarza

I jeszcze jedno pytanie - opony. W zakupionym TRiban Rc 520 mam Opony Triban Resist+, Wymiary: 28c-622 / 700 x 28c 

W Decathlon polecono mi na początek OPONA ROWEROWA TREKKING SPEED 700X38 BTWIN

https://www.decathlon.pl/opona-trekking-speed-700x38-id_8403033.html

Czy faktycznie już od samego początku mam wymienić opony na te polecone czy lepiej zostać przy tych które są już w zakupionym rowerze?

Odnośnik do komentarza

Ja mam w swoim 520 na triathlonu bardzo podobną lemondkę, ale kupioną na allegro za jakies 80 zł. Kupowałem ostatnio identyczną lemondkę (jak tą moją) na aliexpres za 50 zł. Jakość jak najbardziej ok. 

Co do pedałów - na start Decathlon daje zwykle platformowe pedały, więc nic nie musisz zmieniać. Później jak się wkrecisz polecam m520, są to pedały MTB, ale większość tanich szos jeździ z takimi pedałami. Buty pod bloki m51, które wchodzą do SPD 520 są butami, w których po dojechaniu na rowerze nad jezioro, możesz spokojnie przejść kilometr i Ci nogi nie odpadną. 

Opony fabryczne są okej, ja bym ich od razu nie zmieniał. Na starty w triathlonie możesz sobie kupić Continental ultrasport 3 zwijane 700x25 za 70 zł za oponę lub jakieś vittorie. Opony które Ci polecili to typowo crosowe opony - jak chcesz jeździć po lesie i zwiedzać od czasu do czasu bezdroża byłyby spoko. Ja bym na razie nie zmieniał. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...