Skocz do zawartości

[3000-5000] MTB 29er


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

W najbliższych dniach planuję zakup roweru, przeczytałem już wiele tematów, jednak nie mogę się zdecydować na konkretny model, szczególnie że przedział pieniężny jaki chcę przeznaczyć na rower jest dość szeroki. Zależy mi, aby rower miał najlepszy stosunek cena/jakość.

Mam 182cm oraz ważę około 85kg. Planuję jeździć w zasadzie w każdym terenie, od asfaltowych ścieżek rowerowych po szutrowe i leśne dróżki. Nie zamierzam brać udziału w wyścigach ani maratonach.

Zanim zacząłem przeszukiwać fora, znalazłem:

Kross Level 9.0 z 2018 za 4100 zł

Po przeglądnięciu forów zapadły mi w pamięć następujące modele:

Kellys Gate 50/70/90 - tutaj jest problem z dostępnością, najczęściej jak są dostępne w tym przedziale cenowym, to jest to rozmiar L, który chyba byłby dla mnie za duży (poprawcie mnie jeśli się mylę)

Rockrider XC100 lub XC500 - ten drugi przekracza budżet, ale jeżeli byłoby warto, to byłbym w stanie dołożyć

Specialized Chisel Spec 2019* - nie wiem czy to już nie jest przerost formy nad treścią. W Polsce już prawie niedostępny, z kolei znalazłem w niemieckim sklepie (https://www.bike24.com/p2298656.html), jednak dostępny jest tylko w rozmiarze M (nie będzie za mały?), w dodatku nie wiem jakimi opiniami cieszy się ten sklep oraz jak w tym przypadku wygląda kwestia gwarancji

 

Edit:

Byłem dzisiaj w salonie i przymierzałem Speca rozmiaru M (niestety Rockhoppera, ale wymiary chyba powinny być podobne) i nie odczuwałem, żeby był za mały. Pojawiła się również kolejna propozycja:

Trek X-Caliber 8 w okolicach 4000 zł - z tego co widzę, ma m. in. gorsze hamulce od pozostałych, nie jestem pewny co do pozostałej części osprzętu

*już niedostępny

 

Może polecacie coś innego, co byłoby lepszym wyborem? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

 

Edytowane przez Summanus
Odnośnik do komentarza

@Summanus
Ja mam 173 cm, a przekrok mam 81cm. Rama M.

mozesz ewentualnie do ramy M, mostek dac dluzszy, jesli Ci będzie złe. 
najczęściej zalecają na granicy rozmiarów ramę mniejsza. 
nie wiem skąd jesteś, ale sklepy greenbike są stacjonarne w kilku miastach
warto podjechać i się przymierzyc do roweru.

 

p.s. Wg wzrostu masz ramę L

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...