Skocz do zawartości

Dema Aveiro 9 vs Kelly's Phanatic 70


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Po kilku tygodniach przymiarek i rozkminiania tematu zawęziłem wybór roweru do tych dwóch. Demę Aveiro 9 mogę kupić za 3000, Phanatica za 4000. Czy różnica między nimi jest duża i wszystko przemawia za Phanaticiem czy też weekendowy turysta rowerowy, jak ja, zbyt dużej różnicy nie odczuje?

Jazda: asfalt, drogi szutrowe i leśne. 2-3 razy w tygodniu krótki rekreacyjny wypad do okolicznych lasów, raz na miesiąc (może 2) dłuzsza trasa (50-70 km) po Parkach Krajobrazowych. Przymierzałem się do rowerów górskich z kołem 29", ale lepiej siedzi mi sie jednak na crossie. No i w góralach mam problem z rozmiarem. Na wzrost 1.74 teoretycznie powinienem brać 17", ale i na Cubie Attention i Treku X-Calibrze (17.5) w tym rozmiarze było mi niewygodnie. Lepiej siedziało mi się na większej ramie (19 w Cubie, 18.5 w Treku), ale chyba po prostu przywykłem do wyprostowanej pozycji z crossa. 

Jeśli ktoś z was mógłby spojrzeć na te rowery pod kątem osprzętu i ocenic czy dzieli je przepaść, będę wdzięczny.

Pozdrowienia i udanych wypadów rowerowych.

Odnośnik do komentarza

Nie bardzo kojarzę markę Dema, więc nie wiem jak z gwarancją. Technicznie jest to rower z najtańszym powietrznym amortyzatorem Suntoura, który ma mocno średnie oceny, napędem Deore 2x10, korbą 46x30, trekkingowymi hamulcami hydraulicznymi Shimano MT200 i kiepskimi kołami. Do rekreacji jest więcej niż wystarczający i nie widzę powodu dopłacać do Phantica. Cross jest natomiast rowerem do jazdy po drogach utwardzonych i w terenie czuje się słabo. Ten rower ma jedną wadę jaką jest korba. Każdy porządny cross  ma trekkingową korbę 3x10, zwykle 48x38x28 dającą twarde przełożenia na asfalcie i miękkie pod górę. Nigdy jeszcze nie spotkałem w nim korby 46x30. Być może się sprawdzi, być może nie. Zwykle jeździ się z blatu 38 a dopiero z silnym wiatrem lub z górki wrzuca się 48.

Natomiast co do typu roweru, to jeśli teren ma stanowić 25% lub więcej, sugeruję Cube Attention lub Analog w rozmiarze 19. Dopiero co wsadziłem na takiego kolegę 173 wzrostu, co jeździł zawsze turystycznie na crossie i jest zachwycony. Co prawda ma starszy model Attention SL z trzyrzędową korbą, bo kupił używkę. Ale idea jest ta sama. Pozycja na Cube jest niemal identyczna jak na crossie. Zyskasz prześwit na szersze opony, jeśli będziesz chciał zaatakować trasy mtb i znacząco lepszy amor.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...