Skocz do zawartości

TRIBAN RC 520 - Jaki rozmiar?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie,

to mój pierwszy wpis na forum wiec pozwolę się przedstawić. Mam na imię Andrzej, mieszkam w Krakowie, na rowerze jeżdżę od małego. Obecnie jeżdżę na rowerze trekkingowym (Trans Siberian). Zdecydowałem się na zakup pierwszego roweru szosowego/fittnesowego, głownie będę nim dojeżdżał do pracy (15 km w jedna stronę) po drogach rowerowych i kawałek  wałami rzeki Rudawy (ubita ziemia). Po uważnym przeczytaniu forum zdecydowałem się na TRIBAN RC 520 FLATBAR. Rower przetestowalem w decatlonie, ale mam pewne wątpliwości co do rozmiaru.

Moje wymiary to:

Actual inseam 84 cm
Trunk 65 cm
Forearm 34 cm
Arm 65 cm
Thigh 61 cm
Lower leg 52 cm
Sternal notch 148 cm
Total height 177 cm
 
Zgodnie ze strona: https://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp
 
Eddy Fit:

Seat tube range c-c: 53.5 - 53.9

Seat tube range c-t: 55.6 - 56.1

Top tube length: 57.3 - 57.8

Stem Length: 10.1 - 10.7

BB-Saddle Position: 71.1 - 73.1

Saddle-Handlebar: 53.8 - 54.4

Saddle Setback: 8.1 – 8.5

French Fit

Seat tube range c-c: 54.7 - 55.1

Seat tube range c-t: 57.3 - 57.8

Top tube length: 59 - 59.5

Stem Length: 10.3 - 10.9

BB-Saddle Position: 69.4 - 71.4

Saddle-Handlebar: 55.5 - 56.1

Saddle Setback: 7.6 – 8

Jaki rozmiar roweru polecalibyście w moim przypadku? Tabelka wymiarow Tribana jest ponizej:

https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-rc-520-fb-id_8543912.html

Mi wydaje się że M, ale sprzedawca w sklepie przekonywała mnie do L. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam,

Andrzej

Odnośnik do komentarza

Masz prawie takie same parametry jak ja, tylko jak mam przekrok 85 przy 175 i sternal notch 150.  Ciekawe czemu pokazało Ci top tube 57, mi 54. Może błąd pomiaru? Ale to mniej ważne. Przekrok i sternal notch decydują. Jeżdżę na szosie endurance Specialized Roubaix 54 i chętnie miałbym 53. Ma ona stack 5mm niższy niż w Tribanie M i taki sam reach. Możesz wybrać oba rozmiary. W L dostaniesz rower wyższy o 34 mm a dłuższy jedynie o 5mm. Wiec de facto bardziej wyprostowaną sylwetkę. Natomiast zauważ że M ma łagodniejszy kąt widelca. Raz że mniejsza szansa że będziesz haczyć butem o koło a dwa że da to trochę więcej komfortu.

Tu możesz doczytać o konsekwencjach geometrycznych:
https://road.cc/content/feature/bike-geometry-101-learn-why-frame-angles-trail-matter-267512

Inna sprawa to wybór roweru. Do miasta prosta kierownica jest lepsza. Poza miasto gorsza. Ale to inny temat.

Odnośnik do komentarza

Też mam 177, kupowałem 520, ale wcześniejszy model, jednak geometria w mojej i obecnej 520 jest taka sama. Przesiadając się z roweru crossowego, lepiej czułem się na L niż na M, w M jest mniejszy rozstaw kół, jak źle położyłem stopę, to czasem haczyłem przy skręcaniu, wybrałem L. Po roku jeżdżenia i przyzwyczajenia się do roweru, rower stał się dla mnie za duży. Rozwiązałem problem wymieniając mostek z 110mm na 70mm.

Dzisiaj kupowałbym M.

Odnośnik do komentarza

Witam,

bardzo dziekuje za wszelkie informacje - byly naprawde bardzo pomocne!

Bylem dzisiaj w sklepie i w koncu zdecydowalem sie na M, ale podczas skladania zamowienia cos poszlo nie tak i okazalo sie, ze jest juz brak rozmiaru M ... no i teraz moge kupic tylko L, lub M ale bez prostej kierownicy (bede glownie jezdzil po miescie wiec prosta jednak bylaby wygodniejsza). Moglbym jeszcze pewnie myslec o Tribanie 500, lub uzywanym 520 (jedyny jaki znalazlem w okolicy to starsza wersja na Sora z ok 1700 zl) lub poczekac, az wroca do sklepu M... 

Jeszcze raz bardzo dziekuje za pomoc i pozdrawiam!

Andrzej

   

Odnośnik do komentarza

Nie kupowałbym 520 z płaską kierownicą. Jest multum używanych fitnesów z dobrym sprzętem w cenie 1000-1500 zł, fitnesy mają zdecydowanie niższą cenę na rynku używanym niż rowery z barankami. Ja jestem zwolennikiem baranków, też kiedyś myślałem o fitnesie, też myślałem, że nie ma kontroli na rowerze z barankiem, po 2 latach jeżdżenia z barankiem, na fitnesa już bym się nie przesiadł.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...