Skocz do zawartości

Stary góral od odnowienia, pomocy!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Posiadam starego górala o nazwie EXPERT. Posiada wysłużony napęd 3x7 shimano. rama 18 cali koła 26.

Generalnie większość części jest do wymiany gdyż stał nieużywany jakieś 8 lat może więcej. Chciałem was podpytać w którą grupę osprzętową uderzyć. Mam zamiar wymienić całe koła, manetki i cały napęd. Rower potrzebny mi do rekreacyjnej jazdy. Trochę po asfalcie, trochę po bezdrożach. Czy instalować coś na wolnobiegu z grupy tourney tx czy acera? Ewentualnie myślałem o ACERA już z kasetą i korbą na octalinku. Generalnie jestem zielony w temacie rowerów, słyszałem tylko, że większość osób odradza grupę tourney. Zależy mi aby trochę ten sprzęt posłużył. Nie mam ciśnienia żeby napęd był koniecznie 3x7, 3x8 czy 3x9. Głównie chodzi mi o to żeby wydać sensownie pieniądze i adekwatnie do potrzeb. Odnośnie hamulcy to raczej zostane przy v-brake.

 

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź!

Odnośnik do komentarza

Jeśli traktujesz to jako hobby i pieniądze nie mają znaczenia to ok. Ale z ekonomicznego punktu widzenia mało się opłaca. Chyba że znajdziesz za grosze całą grupę ściągniętą z roweru. Bo pytanie brzmi czy suport, stery i piasty nadają się do użytku. Cenowo to kupisz coś lepszego za 500 i nie będziesz tracił czasu na składanie. Chyba że o to właśnie chodzi żeby samemu poskładać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...