Skocz do zawartości

Czy ktoś posiada rower Indiana X-Pulser lub X-Enduro


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Przyglądam się rowerom Indiana.

Interesuje mnie X-Pulser 6.7/6.9 oraz X-Enduro 7.7 (choć na stronie producenta już go nie ma).

Biore jeszcze pod uwagę X-Pulser 5.9 ale ma gorsze piasty, hamulce i amor. Jest za to sporo tańszy więc może wrzuciłbym jakiegoś używanego Raidona w dobrym stanie.

Mam 181 cm i 82cm przekroku dlatego celuję w 19" ale mam dylemat co do koła.

Teraz jeżdzę na 26cali i cenię sobie zwrotność dlatego myslałem o kole 27,5cala ale w którymś wątku @jajacek napisał że tylko 29cali.

Jacku czy mógłbys rozwinać temat?

Osobiście troche boję się wiekszej masy i mniejszej zwrotności. Nie wiem czemu ale koło 29 cali kojarzy mi sie z przecinakiem jadącym prosto przed siebie (najlepiej w dół) nie patrząc na przeszkody.

Druga sprawa to pozycja. Po zdjęciach wygląda na pozycje pośrednią pomiędzy pozycja sportowa i rekreacyjną chodź spotkałem się z opiniami że to typowo sportowa pozycja.

Niestety producent nie podaje wymiarów geometrii ramy.

I tutaj moja prośba:

Czy jest ktoś kto posiada w/w modele i jest w stanie zmierzyć efektywna długość górnej rury oznaczoną jako TT i ewentualnie Stack i Reach.

Poniżej rysunek poglądowy.

images.png.e51313a37af35dbaa57b06dba162e039.png

Trzecia sprawa to dusza roweru czyli rama. Pod względem osprzętu (w stosunku do ceny) Indiana nie ma konkurencji ale ta cena z czegos wynika. O ile mostek, kierownicę, siodełko mozna wymienić o tyle wymiana ramy jest bez sensu.

Opinie na temat ram sa rozbieżne. Jedni twierdza że sa spoko bo kiedys Kross a teraz jakiś włoski producent. Inni twierdzą że to totalny badziew.

Nie chciałbym wpakować się na minę w postaci słabej ramy. Jak to jest? Macie jakieś opinie?

 

Czwarta sprawa to cos co zwróciło moja uwagę przeglądając zdjęcia na stronie producenta. Mianowicie chodzi o montaz zacisku w tylnym trójkącie:

 

Rower-gorski-MTB-INDIANA-X-Pulser-6-9-M23-Czarno-brazowy-bok-lewy3-x.thumb.jpg.20418845e10846e007527a0943dd4877.jpg

 

 

Czy takie umiejscowienie zacisku nie wyelimuje mozliwości zastosowania wiekszych tarcz hamulcowych?

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi i pomoc w rozwianiu moich watpliwości.

 

Pozdrawiam

Michał

 

Odnośnik do komentarza

Pisałem nawet do tych leszczy, bo chciałem zapytać o geo. Ale na Berdyczów. O ramie też nic nie wiemy. Na optykę wygląda podobnie jak te z Rometa.

Co do zacisku to większych nie założysz bo nie wejdzie adapter. Co może i dobrze bo częste są pęknięcia ram w tym miejscu od zbyt dużych przeciążeń. Dobra tarcza i klocek na 160 spokojnie dają radę. A jak nie to można kupić 4-tłoczkowy zacisk.

Na 29 się świetnie jedzie. Natomiast na jakiejś bardzo ostrej, górskiej trasie, czy po muldach, mam koło siebie jeden takie, mniejsze koło daje większą zwrotność. Generalnie 27,5 nie odbiega znacznie od 26. Jedzie się podobnie, brak komfortu jest podobny, potrzeba wybierania lepszej drogi na zjeździe podobna. Na 29 lecisz i nie wnikasz. Skrętnosc 29 można poprawić. I widać teraz takie tendencje u czołowych producentów. Najnowsze Spece mają bardzo długi reach czyli zasięg do kokpitu.

Najnowszy wyścigowy XC HT Speca ma reach 430, stack 608, kąt głowki 68,5, kąt podsiodłówki 74, mostek 75
Mój Spec Chisel 2018 ma reach 418, stack 605, kąt główki 69,8, kąt podsiodłowki 74, mostek 90mm

Czyli w 29 jest tendencja do wydłużenia roweru i skrócenia mostka po to, żeby uzyskać lepszą sterowność. Natomiast co jest dla mnie bardzo ważne. W 29 cali siedzisz "w ramie". Jesteś centralnie zawieszony co daje dużą stabilność w każdej sytuacji. W 26 i 27,5 wisisz nad kokpitem, czego nie lubię i masz inaczej położony środek ciężkości.

Poczytaj 1enduro.pl, tam jest dużo wiedzy.
 

Odnośnik do komentarza

Wrzucę dla potomnych bo dogrzebałem się do instrukcji:

https://www.mediaexpert.pl/products/files/16/1676893/instrukcja-obslugi-INDIANA-X-Pulser.pdf

Nie ma tam geometrii ramy ale jest info o producencie:

PRODUCENT:

Cicli Esperia S.p.A.

Viale Enzo Ferrari, 8/10/12 30014

Cavarzere Venezia Italy

e-mail: info@cicliesperia.com

 

Być może dla kogoś będzie to pomocna informacja.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...