Skocz do zawartości

[Rama] Gate 50 problem z rozmiarem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacznę od tego, że nabyłem nie dawno bo dwa tyg temu Kellys Gate 50 z 2019r na kołach 29 i zaczął się mój problem który mam od czasu jego zakupu a mianowicie po radzie Pana z którym konsultowałem ten zakup w sklepie stacjonarnym gdzie niestety nie było Gatów tych i innych, bo sklep w którym dokonywałem zakupów to sklep nastawiony na Treki ale jest oficjalnym dystrybutorem Kellysa, wiec Pan dał mi pojeździć na L i M z Treka nie pamiętam jaki model ale kosztował 2,8k i L wydawało mi się idealne wiec wzięliśmy i L z Kellysa, ale co się okazało gdy rower przyszedł to wydawał mi się za duży jak na moje 184cm i 85cm do krocza, ale dałem mu szansę i pojeździłem na nim około 150km gdzie moje odczucia się nie zmieniły pozycje miałem bardzo "sportową" czyli pochyloną do przodu i łokcie to odczuwały i do tego może dziwnie to zabrzmi czułem się jak na krowie :D. No dobra, wiec pojechałem do Pana i mojemu zaskoczeniu sklep chciał się dogadać wiec założył mi inny mostek który skrócił nachylenie o 3cm i pozycja była o niebo lepsza i powiedział, że mam się z tym przespać, bo możliwość zamiany na ramę M nie stanowi dla sklepu problemu i teraz mam dylemat czy brać M z Kellysa która jest ramą 19 a z moich wymiarów idealna to jest 20-20,5 czy zostawić L i ten mostek gdzie pozycja jest lepsza ale to jest dalej lekko za duży rower, bo to trochę takie skrajności w skrajność. Czekam na wasze propozycje :) 

Odnośnik do komentarza

M w Kellysie 2019 to jest 19 cali, L to jest 21 cali. Normalnie 21 cali jest od ok. 188 wzrostu. Dochodzą różnice w proporcjach ciała.  Jeśli nie czujesz się dobrze na takim rowerze, sugeruję wymianę. Poniżej jest niezła tabelka, tylko musisz ją sobie przeliczyć na jednostki metryczne. W imperialnych 184 cm to 6'0

mountain_bike_sizing_chart._CB485930461_

Odnośnik do komentarza
Dnia 26.05.2020 o 15:06, jajacek napisał:

To zależy ?

Napęd 1x jest napędem do jazdy po górach i ścigania się w wyścigach. Gate 90 ma tez cięższy amor do jazdy w cięższym terenie, lepsze koła i hamulce. Więc nie jest to zła oferta. A może wręcz bardzo dobra. Gate 2019 ma sportową geometrię. A Gate 2020 rekreacyjną.

A jeśli chodzi o podzespoły to są na + czy na - względem poprzedniego roku? ?

Odnośnik do komentarza
Dnia 26.05.2020 o 15:06, jajacek napisał:

To zależy ?

Napęd 1x jest napędem do jazdy po górach i ścigania się w wyścigach. Gate 90 ma tez cięższy amor do jazdy w cięższym terenie, lepsze koła i hamulce. Więc nie jest to zła oferta. A może wręcz bardzo dobra. Gate 2019 ma sportową geometrię. A Gate 2020 rekreacyjną.

https://rower.com.pl/kellys-gate-90-29-2074016

https://bikepark24.pl/Rower-gorski-MTB-Kellys-Gate-90-29-model-2019.html

Odnośnik do komentarza

Inseam to długość nóg. Bardzo dobra tabelka.

 

długość nóg w calach:

1" = 2,54 cm

 

Wzrost w stopach:

1' [ ft ]= 30,48 cm

 

Gratuluje, napewno dobierzecie prawidłowo rozmiar ramy na podstawie tabelki z #2.

 

Proponuje odjąć 10 cm (miejsce na kle....y) od długości nogawki (przy doborze wielkości dla rozmiarów ram rowerów górskich, wtedy to zadziała).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...