Skocz do zawartości

Cube Attention 2020 - opony, kierownica ?


Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, pepe napisał:

Rozumiem, że ten drugi, to wersja 35 stopni, 90 mm ?  W swoim gravelu wstawiłem podobny, tylko wersję 35 stopni, 70 mm.

 

Hej, zastanawiam się właśnie czy wersja 70 mm nie będzie lepsza?

Tak to wygląda fabrycznie:

fabrycznie to jest chyba 90 mm (jaki to kąt nie wiem, pewnie około 7), dobrze to zmierzyłem?

 

@jajacek

Zrobiłem „test łokciowy”, czyli łokieć od końca siodełka i taki wynik jak na obrazku.

 

97924451-CDDE-4C9D-85E1-EA677B79BCCB.jpeg

284BDCBE-31D6-4180-8190-BAE516755575.jpeg

EC75FC12-F51F-4654-B3AB-373186960903.jpeg

Odnośnik do komentarza

Jest ok. W teście łokciowym palec powininen dochodzić do środka mostka przy siodełku w neutralnej pozycji. A Ty chcesz jeszcze skracać. Natomiast rozumiem że masz kręgosłup nieprzyzwyczajony do takiej pozycji.  Możesz dać mostek do góry ale odległość do kokpitu powinna być z grubsza zachowana. Jak chcesz się bardziej wyprostować to oczywiście ciut krótszy. Natomiast może to takie zdjęcie ale jest wrażenie że kierownica jest od Ciebie a nie do Ciebie. Końce kierownicy powinny być bliżej Ciebie niż w miejscu gdzie jest osadzona w mostku. Daj rzut tej kierownicy od góry.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, jajacek napisał:

Jest ok. W teście łokciowym palec powininen dochodzić do środka mostka przy siodełku w neutralnej pozycji. A Ty chcesz jeszcze skracać. Natomiast rozumiem że masz kręgosłup nieprzyzwyczajony do takiej pozycji.  Możesz dać mostek do góry ale odległość do kokpitu powinna być z grubsza zachowana. Jak chcesz się bardziej wyprostować to oczywiście ciut krótszy. Natomiast może to takie zdjęcie ale jest wrażenie że kierownica jest od Ciebie a nie do Ciebie. Końce kierownicy powinny być bliżej Ciebie niż w miejscu gdzie jest osadzona w mostku. Daj rzut tej kierownicy od góry.

Hej, kierownica wygląda tak na zdjeciu zrobiony nieco od góry.

 

Czyli najbezpieczniej będzie kupić mostek 90 mm, z regulacją wysokości. Np taki z Decathlonu https://www.decathlon.pl/mostek-regulowany-aheadset-os-id_8272094.html , pobawić się nim i kupić później jakiś docelowy, nieregulowany o podobnych parametrach.

82CCA294-C0DC-49AD-ACC1-DFBC5E05CABA.jpeg

Odnośnik do komentarza

Wpadł dziś do mnie kolega ze swoim Attention SL. Przy wzroście 173 kupił ramę 19. Na długość jest na niego idealna. Natomiast jest bardzo wysoka. Klejnoty stojąc nad nią miałem na ramie. Z tym że bez butów i w bokserkach ? Kolega ma siodełko poniżej wysokości kierownicy czyli ma bardzo rekreacyjną pozycję. Spędził kilka dni w Kotlinie Kłodzkiej i jeździło mu się świetnie. Kupił rower używany, który dostał upgrade kół od poprzedniego właściciela. Ma zamontowane koła za 1200 zł na piastach DT Swiss 370 i obręczach DT Swiss 512. Zapłacił 2600.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...