Skocz do zawartości

Licznik rowerowy do 400zł


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

chciałbym kupić sobie licznik rowerowy. Marzeniem byłoby aby wyświetlał trasę. Najlepiej z mapami, ale raczej nie jest to możliwe w tym budżecie (400zł), więc zadowoliłoby mnie również pokazanie samego śladu (mam teraz tak w zegarku i na moje potrzeby może być).

Zastanawiam się również nad opcją żeby licznik pokazywał mapę / ślad pobierany na bieżąco z komórki, którą i tak zawsze mam ze sobą w kieszonce, ale nie chcę jej montować na kierownicy. Istnieje w ogóle taka możliwość?

Jeżeli nic takiego nie ma w tej cenie, jest opcja druga - najprostszy licznik, który pokazuję prędkość, przejechany dystans i czas. Jest jedno 'ale' - nie chcę nic montować na widelcu i szprychach.

Przerabiałem zarówno przewodowy licznik, jak i bezprzewodowy. Przewód wygląda nieestetycznie i trochę jednak przeszkadza, natomiast bezprzewodowy - miałem Sigmę Pure 1 ATS i to pudło do zamontowania na widelcu było przerażająco wielkie. Moje użytkowanie tego licznika skończyło się tym, czego się spodziewałem - w końcu na tyle się przesunęło blisko koła, że uderzyło w szprychy i zakończyło swój żywot.

Więc prawdopodobnie zostaje licznik GPS. Tutaj pojawiło się kolejne 'ale'. Mam zegarek Garmin 735xt. Wczoraj zamontowałem go sobie na kierownicę i sprawdziłem jak spełni się w roli licznika. Niestety wypadł blado. Prędkość chwilowa często było bardzo przekłamana. Zauważyłem, że dobrze pokazuje dopiero po przekroczeniu 30km/h. Wcześniej mocno zaniżał (jechałem po płaskim, na tym samym przełożeniu, z taką samą kadencją - wskazanie prędkości skakało między 17, a 26 km/h). Dlatego obawiam się jak te GPS'owe liczniki sobie z tym radzą. 

Być może jest po prostu tak, że licznik GPS jest 'ustawiony' na dokładniejsze i lepsze odwzorowanie prędkości chwilowej, natomiast zegarek - robi to jako-tako (służy do zapisu całościowego przejazdu i pierdyliarda innych rzeczy). Mam nadzieję, że tak jest.

Z przeglądu rynku najtańszą opcją licznika GPS jest chyba Bryton? Rider 10 za około 250zł jest chyba najtańszą opcją.

Natomiast moje pytanie - czy jest jakaś możliwość, żeby połączyć licznik z komórką i wyświetlał on mapę i prędkość z komórki? Może to byłaby jeszcze tańsza opcja?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...