Skocz do zawartości

Czy rower nadaje się do skoku?


Rekomendowane odpowiedzi

Producenci zazwyczaj "bronią sie" nieco ograniczając w opisie mozliwości swoich rowerów ale:
https://www.marinbikes.com/pl/bikes/20-bolinas-ridge-2 gdzie:

"REKREACYJNA JAZDA TERENOWA (taka poważnie REKREACYJNA a nie że rekreacja jest "spadywanie z wysokości")
PIERWSZY POWAŻNY ROWER
JAZDA FITNESS"

przekonuje Cie do prób jazdy po hopach???
Poza tym przydałby sie raczej full ze skkiem przodu 130-140 i sztywną ośką - a tego w kwocie 2000 raczej nie uświadczysz - no ale to taka nielubiana prawda - maluchem tez sie mozna było ścigać ale dopiero w podrasowanej wersji gdzie zamiast 23KM miał minimum 35-40 i poprzestawiane zawieszenie z kołami na zewnatrz - przy czym kosztowała taka przeróbka 2 nowe maluchy minimum ...
Poza tym bez dobrego zawieszenia to Ci juz po 10 skokach nadgarstki odpadna z rąk a Ty wraz z nimi z roweru ? - tu https://www.youtube.com/watch?v=BnxNE5W_aRE masz przykłądowy film z małymi hopami i jak pracuje zawieszenie.Prawdopdobnie to co Ty chcesz uprawiac to szybkie zjeżżdżanie z kraweznika nazywając to "hopami" - do takich 20cm kraweżników to marin sie nadaje ...

 

Odnośnik do komentarza

No, do skoków to już powinny i muszą być specjalnie przystosowane rowery. One najczęściej są podobne do rowerów górskich, mają grube opony, jak w motorach CROSS, mocne amortyzatory i wytrzymałe ramy, które raczej nie są z normalnej stali, tylko z jeszcze wytrzymałego metalu. Wiem, że: włókno węglowe jest chyba najbardziej twardym metalem ze wszystkich metali i takie właśnie rowery, a raczej RAMY są wykonywane z takich metali.

Zwykłe, górskie rowery nie są przystosowane do skoków, i to, wyczynowych. Nie nadają się, bo gdyby rowerzyści na takich skakali, po ścieżkach górskich, mogłyby popękać ramy, koła i, piasty.

Ja taki rower widziałem, jak byłem w MEDIA MARKT i był wystawiony tam na sprzedaż, za ponad sześć tysięcy złotych. Rower, jak: motor, z grubymi kołami i oponami, z grubą ramą, z mocnymi amortyzatorami.

I pewnie z metalu węgla włóknowego? Taki właśnie rower jest przystosowany do skoków. Na takich jeżdżą sportowcy rowerowi, którzy skaczą, i to z wysoka, na specjalnych torach dla rowerów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...