Skocz do zawartości

[3500zł] Lekki damski rower trekingowy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Szukam roweru dla Żony, i prosiłbym o wsparcie.

Do czego będzie wykorzystywany rower?
- dojazdy do pracy: asfalt/ścieżki rowerowe/wiadukty < 10km z pojedynczą sakwą
-  krótkie wypady za miasto: szuter/drogi leśne < 25km (bez obciążenia, ja będę targał sakwy)

Czego wymagam od roweru?
- możliwie jak najniższej ramy (optymalnie nie wyższej niż 45cm)
- raczej wyprostowanej pozycji za kierownicą (nie musi być typowo miejsko pionowa, ale pewnie raczej > 60 stopni)
- szeroki zakres przełożeń (ale raczej w dół, tzn. zależy mi na lekkim podjeździe pod górę, a nie śrubowanie wysokich prędkości)
- możliwość zamontowania tylnego bagażnika

Pożądane cechy:
- możliwie lekki
- niskie opory toczenia
- wygodna modulacja siły hamowania (więc pewnie hydrauliczne tarczówki dwutłoczkowe?)

Co mi zbywa:
- wszelki osprzęt dodatkowy: bagażnik (mogę dokupić taki jak mi się podoba), lampki na dynamo (zwłaszcza przednia będzie rzadko w użyciu, więc po co targać ją ze sobą)

Pokrótce poszukuję możliwie jak najbardziej komfortowego treka, z (obowiązkowo) niską ramą i stosunkowo pionową pozycją.

Co mi wpadło w oko:
Fuji Crosstown 1.3 LS:
+ niska rama
+ wydaje się że wyprostowana pozycja
+ brak osprzętu który mogę sobie sam dokupić
ale:
- niska klasa podzespołów (wolałbym Alivio, albo wyższe)
- AFAIK niedostępny w Polsce co go przekreśla

Romet GAZELA 9:
+ zadowalająca klasa osprzętu
+ wydaje się, że rama jest dość niska (będę jeszcze na żywo weryfikował)
+ przyzwoita waga deklarowana jak na treka (17,1 kg)
+ większość osprzętu w satysfakcjonującej klasie...
ale:
- ...ale piasty np. zdają się wyraźnie odstawać w dół

- nadmiarowy osprzęt (błotniki, bagażnik, dynamo etc)
? nie wiem jak pozycja za kierownicą

Merida FREEWAY 9700 DISC LADY
+ dobry osprzęt
+ wydaje się, że rama jest dość niska (będę jeszcze na żywo weryfikował)
+ wydaje się, że wyrównany osprzęt dobrej klasy...
ale:
- ...ale nie chwalą się modelem przedniej piasty

- nadmiarowy osprzęt (błotniki, bagażnik, dynamo etc)
- zauważalnie wyższa waga deklarowana względem Romet'a (18,5kg vs 17,1kg)
- ze zdjęć wydaje się, że rama nieco wyższa niż w Romet'cie
- droższy od Rometa (prawie starczy na lepszą piastę przednią, co pozwoliłoby zejść z wagą Rometa poniżej 17kg)
? nie wiem jak pozycja za kierownicą


Northtec Boudicca DB DA
+ Niska deklarowana waga (względem Rometa i Meridy)
+ Znacznie niższa cena => różnicę można przeznaczyć na ulepszenie kluczowych elementów, tylko

+/- wysokość ramy

- Mieszanka klas komponentów (Altus z Deore to moim zdaniem przesada, mogliby zrobić Acere z Alivio)
- Nieznana mi firma
- Podejrzewam trudności w przymierzeniu roweru na żywo przed zakupem


Polecacie jakieś alternatywy? A może nie zauważyłem jakichś ważnych zalet/wad powyższych rowerów?
Składać pod siebie w tej cenie pewnie nie ma sensu?


Będę wdzięczny za wszelkie rady i sugestie.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Składać rower crossowy czy trekkingowy w tym przedziale cenowym to... nie da się jeżeli nie masz zaplecza. 

Trasy które opisałeś wpisują się w rower trekkingowy, ale jeżeli żona będzie chciała pojeździć bardziej sportowo to lepszy byłby faktycznie cross czy przełaj. Rozumiem że chciałbyś jak najbardziej spersonalizować rower (bagażnik który się podoba), ale uwierz mi że taniej jest w zestawie i tak naprawdę większość bagażników w (normalnych) rowerach jest ok i spełnia swoją funkcję. Podobnie myślę o oświetleniu. Ty uważasz że nie ma sensu wozić ze sobą. Moim zdaniem tej wagi się nie odczuje, a zazwyczaj kiedy jest potrzebna lampka to akurat się jej nie ma ze sobą. Zresztą sam piszesz o Romecie Gazeli 9 że ma przyzwoitą wagę. 17 kg to jest ok waga dla trekkinga, ale to już standard raczej w tej klasie no i zauważ że masz tam już wszystko co potrzeba (prócz sakwy). 

Fuji Crosstown 1.3 LS - to jest ciekawy rower ale moim zdaniem bardziej jako town niż cross. Nie brałbym pod uwagę w przypadku wyjazdu za miasto czy zakładania jakiejś sakwy na to. Oczywiście mogę się mylić ale geometria wygląda na niezbyt stabilną. 

Northtec Boudicca DB DA - Ich rowery przypominają mi bliźniaczą markę Rometa - Monteria;p 
 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ostatecznie po przymiarkach do Rometa który żonie wydawał sie "mułowaty", wybór padł na: Giant Argento 3 który wygrał geometrią.

Pewnie będziemy wprowadzać trochę zmian - przednia piasta z dynamem do wymiany na coś lżejszego - preferujemy jednak lampki doczepiane, które mogą świecić ciągle (czy się stoi czy się jedzie).

Na razie polecamy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...