Skocz do zawartości

Hardtail do 4000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Rozglądam się za MTB w okolicach 4000 zł.
Jestem amatorem. Mam 185 cm wzrostu. Szukam jak najbardziej uniwersalnego rozwiązania, zarówno do sporadycznego wjazdu na SingleTrack jak i jazdę po ścieżkach.
Nadal nie jestem pewien, czy iść w napęd z jedną tarczą z przodu. Osobiście odwiedziłem w zeszłym tygodniu kilka sklepów rowerowych w Poznaniu  i ile sprzedawców tyle różnych zdań, dlatego piszę tutaj ;) 

Zastanawiam się pomiędzy następującymi modelami:

  1. CUBE Attention SL 2020
  2. TREK X-Caliber 8 2019
  3. SCOTT Scale 970 2020
  4. Trek X-Caliber 8 2020

Który z nich jest najrozsądniejszym wyborem?

Jestem również otwarty na inne propozycje na tym pułapie cenowym.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się że w tej półce cenowej najlepiej wychodził Kellys Gate 50 z tamtego roku. Sztywne osie, napęd slx z XT z tego co pamiętam i amortyzator rock shox recon.
Co do napędu ja wychodzę z założenia że lepiej mieć niż nie mieć. Zdjąć zawsze można ale założyć już niekoniecznie wszędzie. Jeśli nie będziesz jeździł po mega górach i nagle asfalty to sądzę że starczy 1x.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Miałem okazję jeździć na 1x, 2x i 3x. Na moim płaskim Mazowszu, podobnie jak Wielkopolsce napęd 1x jest kiepski i kosztowniejszy w utrzymaniu. Jego założeniem jest zjazd grawitacyjny więc jak mocno powieje w plecy to mogą nam się skończyć przełożenia na płaskim lub lekko z górki. Dlatego jeżdżę na 2x. Dlaczego jest gorszy wyjaśnione jest tu:
http://uzurpator.com.pl/new_blog/documents/Nie_lubie_1xX.html

Wybór roweru zależy od tego jak go chcemy użytkować. Nie ma roweru, który będzie dobrze sobie radził na singlach i na asfalcie. Albo będzie lepszy w terenie (mtb) albo na asfalcie (cross, fitness, gravel)

Ad 1. Rower mtb z rekreacyjną geometrią jak w crossie. Wysoki i krótki. Otwory do montażu błotników i specjalnego bagażnika Cube.
Ad 2, 4 Rower ze sportową geometrią ale z założenia jest to rekreacyjny mtb. Z otworami pod bagażnik, błotniki i nóżkę. Kiepski stosunek jakości do ceny ale topowy producent z topową gwarancją. Ci co mają a nie mieli lepszych rowerów są bardzo zadowoleni. Niestandardowe rozwiązanie ramy i tylnej piasty (QR141) utrudnia upgrade kół w przyszłości.
Ad 2. Rower ze sportową geometrią. Niestandardowe rozwiązanie ramy i tylnej piasty (QR141) utrudnia upgrade kół w przyszłości.

Alternatywy?
Kellys Gate 50/70 2019, Kross Level 7 2019, Merida Big Nine 500.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Tak, ostatecznie kupiłem CUBE Attention SL i jestem bardzo zadowolony. Dał sobie spokojnie radę na single tracku w Szklarskiej Porębie. Przekonał mnie do siebie wspomnianą wcześniej przez  @jajacek rekreacyjną geometrią. Nie ścigam się, jeżdżę amatorsko i uważam, że to idealne rozwiązanie do w miarę wygodnej jazdy (jak na MTB) w różnych warunkach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...