Skocz do zawartości

gravel/szosa do 1500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zakupić rower do robienia tras około 50-60 km głównie asfalt ale też boczne utwardzone drogi.

Proponujecie kupić jakąś kolarzówkę czy może coś innego. Do tego czasu jeździłem rowerami do 200 zł i się na tym nie znam.

Co myślicie o ROWER SZOSOWY RC 100 MĘSKI TRIBAN ?

Czy może szukać jakiś innych używek na olx. 

 

Z góry dzięki za odp

Odnośnik do komentarza

Typowo graveli to poza tym tribanem za wielu chyba nie znajdziesz, to stosunkowo młody trend, gravele swoje kosztują, nawet używki mogą być droższe. Może używany Triban 520/540? Opony wchodzą podobno nawet 35. Dodatkowo w T540 był jedenasto rzędowy napęd shimano 105, jak Cię najdzie bardziej na jazdę po szutrach, da się wymienić tylną przerzutkę na Ultegrę RX ze sprzęgłem, co ogranicza tłuczenie łańcucha po ramie. Jeśli to ma być Twój pierwszy/główny rower, to może bardziej poszedł bym w tę stronę niż w RC100. Parę lat temu furorę robił Accent cx one, kosztował niecałe 3000, więc może jakiś znajdziesz w interesującym Cię budżecie, ale to bardziej przełaj, nie wiem jak się nada na dłuższe trasy.

Odnośnik do komentarza

Tribany są spoko. Do mojej 520 wchodzą 37c Smart samy. Nie polecam do takiej jazdy jak piszesz, ale można... Ja kupowałem nowy rower, kosztował wtedy 2400, 540 kosztowała 3400 i żałuje, że nie dołożyłem do 540. Teraz 520 kosztują 1500, 540 koło 2000, jeszcze pół roku temu widziałem 520 za 1200, ostatnio zrobił się na nie boom. Ja bym się w wymianę napędu nie bawił, nawet głupia sora odpowiednio napina łańcuch, wiem co mówię, startowałem tym rowerem w 2 maratonach mtb. 540 oprócz napędu 105 2x11 ma zdecydowanie lepsze koła - mavic aksium, podczas gdy 520 btwin aero z 21 mm stożkiem.

Nowe propozycje z decathlonu też są spoko, na triathlonach najczęściej pojawiający się model to właśnie nowa 500. Oczywiście nie mówię o jakiś mistrzostwach polski itp. ale o zwykłych triathlonach, gdzie jednak przeważają amatorzy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...