Skocz do zawartości

Avid elixir 5


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam taki problem ,że po transporcie (po ściągnięciu koła by włożyć rower do samochodu) hamulec mi się zatrzasnął(chodzi o zacisk) , przez co nie mogłem założyć koła z powrotem . W domu po powrocie rozkręciłem zacisk i wsadziłem to koło ale strasznie trze chciał bym się dowiedzieć przez co się to stało i jak to naprawić.

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, poczatkujacy napisał:

chciał bym się dowiedzieć przez co się to stało

Podczas transportu klamka hamulca się zacisnęła. Do transportu roweru bez koła potrzebujesz specjalnej zatyczki do hamulca by tłoki się nie zacisnęły.

 

33 minuty temu, poczatkujacy napisał:

i jak to naprawić.

wizyta w serwisie pomoże, nie wiem jak to naprawić w warunkach domowych.

Odnośnik do komentarza

Musiałeś przez przypadek nacisnąć klamkę hamulca przy wyjętym kole. Często się to zdarza i nie jest dużym problemem. Trzeba po prostu delikatnie rozepchnąć tłoczki. Można śrubokrętem, ale lepiej czymś nieostrym, żeby nie uszkodzić klocków. Można też wyjąć klocki i dopiero wtedy rozpychać. Powoli i delikatnie. Robiłem to kilka razy, nic trudnego.

Odnośnik do komentarza

Okładziny musisz dopasować do tarcz, a ich format (budowa) zależy od hamulca, zobacz tu ile jest tych okładzin: https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/hamulce-rowerowe/klocki-okladziny/.shimano/?attr[360]=37118

 

Zobacz czy na tarczy masz napis 'Resin Pad Only' to klocki muszą być żywiczne, jeśli nie ma tego napisu to bierzesz jakie Ci pasują. W sklepie w ofercie dot okładzin jest informacja z jakimi hamulcami współpracują.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...