Skocz do zawartości

Modernizacja roweru szosowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie odnośnie modernizacji roweru szosowego. Dostałem w spadku rower dosyć wiekowy na full grupie shimano 105 5500. Jeździ się elegancko. Ten sezon chciałbym przejeździć bez modyfikacji dopiero na przyszła wiosnę może wymiana osprzętu na nowszy. I tu rodzi się moje pytanie czy będzie problem np wymienić klamki, kasetę na 10 rzędową bądź nawet na 11. Chodzi mi o kompatybilność. Na pierwszy ogień zmienić korbę, support, przerzutkę, klamki. Hamulce bym zostawił są ok jak dla mnie. Jestem dosyć świeży w szosówkach dopiero wchodzę w temat. Co o tym sądzicie czy w ogóle jest sens takiej wymiany czy nie.  

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza

Hej, napisz co to za rower i jeśli możesz, spróbuj ustalić co to za rocznik. Czasem da się pogrzebać w archiwalnych katalogach producentów.

 

A rower nie jest taki wiekowy :) Bo Shimano 5500 było produkowane w latach 2001-2006, więc wcale nie tak dawno temu. Jeśli rower jest w dobrym stanie, to czy warto, czy nie, to tylko kwestia dobrej kalkulacji :)

Odnośnik do komentarza

Hej, napisz co to za rower i jeśli możesz, spróbuj ustalić co to za rocznik. Czasem da się pogrzebać w archiwalnych katalogach producentów.

 

A rower nie jest taki wiekowy :) Bo Shimano 5500 było produkowane w latach 2001-2006, więc wcale nie tak dawno temu. Jeśli rower jest w dobrym stanie, to czy warto, czy nie, to tylko kwestia dobrej kalkulacji :)

Rower wygląda na włoski rama tacconi team aluminiowa posiada lekkie otarcia i zadrapania do ogarnięcia. Z tego co się orientuje był taki profesjonalny team z 10 lat temu. Felgi Mavica na piastach shimano, sztyca Tranz x, widelec karbonowy. Generalnie chodzi jak zegarek, ale trzeba będzie go odświeżyć. Całość waży poniżej 9 kg więc jest ok jak na początki. W przyszłości chciałbym wsadzić kasetę 10 rzędów może i nawet 11, a to pociągnie wymianę prawie wszystkiego i tu się zastanawiam czy tak powiedzmy 10 letnia rama/felga przyjmie obecne nowinki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...