Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cross to amortyzator, fitness to jednak "twardszy" szosowy napęd. Wymyśliłem sobie rower z oponką 35-38, bez baranka i amorka, z napędem trekkingowym. Żeby bez bagażnika i obciążeń dało się bez większego problemu podjechać pod leśną górkę, a na asfalcie mieć więcej przyjemności niż na MTB, ale nie aż tyle co na szosówce. I tak przypadkiem znalazłem:

Marin Fairfax 2

https://www.marinbikes.com/pl/bikes/20-fairfax-2
 

Ktoś ma? Zna? Wpasuje się w powyżej określone oczekiwania? Bagażnik da się zamontować chyba? Przesiadając się ze starego Author Classic (na 40mm) będzie zauważalna zmiana? Może lepiej fajną używkę? Jaką?
@jajacek wiem, że mnie zrozumiesz najlepiej ? Jak daleko od Twojego ideału? ?

Odnośnik do komentarza

To są specyficzne rowery. Miałem taki, Specialized Sirrus Comp 2009.

specialized-sirrus-comp-2009-road-bike-0

 

Opony brał maks 35-38 mm. Kupiłem jako rower do eksploracji kiepskich asfaltów. Ponieważ ważył 9,8 kg to po górach dobrze się nie nim jeździło. Próba jazdy po czymś innym niż gładkich szutrach, skończyła się niepowodzeniem. To jest rower do miasta i do niezbyt szybkiej jazdy po gładkich utwardzonych nawierzchniach. Ale zdarzało mi się zrobić 120 km ze średnia 25-28 ? jak była noga. Kupił go ode mnie mój kolega, który założył bagażnik, torbę Topeaka, serii MTC i jeździ nim turystycznie. Jak las, to tylko gładki bez korzeni.

Ja bym tego Fairfaxa nie kupił. Nędzny napęd. Szukałbym używki takiej jak ten Sirrus. Niemcy masowo wyprzedają rowery, przesiadając się na elektryki.

Odnośnik do komentarza

Ładne te rowerki z linków @jajacek najbardziej podoba mi się conndale;) Ale im więcej piszesz, im więcej czytam, im więcej wiem tym bliżej mi do zmiany koncepcji. W końcu tym, co mnie pchnęło do poszukiwań była pełna smutku wyprawa do lasu;) A to wszystko do tej pory nie da mi istotnej poprawy w tym zakresie względem  mojego Authora;)   

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...