Skocz do zawartości

MTB czy kross? Budzet ok 1500 zl


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

przymierzam sie do kupna roweru, budzet jakim dysponuje to ok 1500 zl - moze byc 1700, moze byc 1900 lub 2000, jednak bardziej nastawialbym sie do kwoty 1500 zl,

 

Rowerem bede dojezdzal do pracy, a wiec drogi miejskie. Jednak prawdziwe przeznaczenie to trasy po polach, lasach oraz drogach wiejskich. Od czasu do czasu mam zamiar takze wybrac sie w gory, na jakies lagodne amatorskie szlaki, ale obawiam sie ze jak poniesie mnie wyobraznia to szarpne sie na cos wiekszego. 

Moje wymiary to 185 cm, waga 75-80 kg. 

 

Poszperalem po necie i wylonilem kilka faworytow (wlasciwie, to ludzie mi takie doradzali)

-Kands Energy 1500

-Hexagon x6

-Lazaro v3

-Hexagon x5

-Kands Maestro

 

Dla mnie kazdy z w/w rowerow mi sie podoba (wizualnie), no moze z wyjatkiem Lazaro. Co do specyfikacji technicznych... coz, moja wiedza nt sprzetu rowerowego byla aktualna moze z 12 lat temu, wiec tez wszystko wydaje mi sie "dobre". 

Ponadto ciezko mi wybrac cokolwiek, gdyz wszedzie w internecie jest ogromny szum informacyjny. Niby MTB mam nie kupowac, bo za taka kwote to bedzie psuedo-prawie MTB. Cross niby OK, ale cos tam cos tam. Czlowiek juz sie naprawde gubi. 

Najwieksza przeszkoda dla mnie, to niemoznosc zmacania w/w sprzetów. U mnie w miescie same meridy, b'twainy albo jakies inne cudenka. Zalezy mi takze, aby byl to polski produkt.

 

Czy ktos pomoze :D?

Odnośnik do komentarza

Dzieki za odpowiedzi panowie.

 

ten kross b2 / b3 wyglada ciekawie. Tak, szukam wlasnie rowerow nawet z 2014 roku, gdyz sa o wiele tansze.

 

Znajomy jeszcze polecil mi kreidlera, patrzylem cenowo i ponizej 2000 zl cos kupie, podobno bardzo dobry rower, tylko ze nie jest produkcji polskiej i to mnie boli. A wy co sadzicie o tych rowerach?

Odnośnik do komentarza

Zmieniłbyś zdanie gdybyś nie jadł nic cały dzień :D

 

Co do roweru - jezdzi sie OK, nie mam praktycznie zadnych zastrzezen. Wczoraj przejechalem jakies 15 km i wszystko dziala bez zarzutow. Troche jednak zaluje, ze nie kupilem ramy 21, a 19'' i zastanawiam sie nad wymiana na wiekszy model. Siodełko oczywiscie bede musial sobie dopasowac, bo dupsko boli nieziemsko, ale na to bylem normalnie przygotowany. W sobote planuje zrobic wieksza trase to wtedy bedzie dla mego sprzetu juz normalny test :D 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...