Skocz do zawartości

Rower dla chłopca


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie koła 20" nie będą okej. Twój prawdziwy mężczyzna jest już wysoki i powinien mieć koła 24".

 

Właśnie powoli też zabieram się za poszukiwania roweru dla córki. Rower dla dziecka powinien być dobrze dopasowany i możliwie  lekki. Żadnych amortyzatorów (pisze o tym bo mój kolega szczycił się, że kupił 7 czy 8letniemu synowi fulla), bagażników innych badziewi.

Wyobraź sobie, że teraz jest taki suwak na początku którego jest rower z Decathlonu za 800PLN (waga 14.3kg), na końcu rowery, które ważą 8kg (jakby ie było trochę ponad połowę tego z Decathlonu) za masakryczną kwotę 2000PLN (+-). Teraz Ty musisz ustawić ten suwak na jakimś zakresie cenowym. Rowery używane są jak najbardziej OK. Ale jak jakiś czas temu patrzyłem na Allegro czy OLX to tych lepszych modeli jest tyle co kot napłakał.

 

Kupowania niedopasowanego roweru może być zniechęcające dla dziecka i niebezpieczne. Rower jak kask musi być dobrany tak by pasował.

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, KrzysztofGDA napisał:

Wiesz, co na razie zapaleniec ma sypiącego się rumpla na 20" właśnie i jest tak na styk. Więc rozglądam się, czy ktoś nie chce się takiego pozbyć w sesownym stanie. Dla nas to by było na jeden sezon. Jak bym miał płacić cenę rynkową, to wtedy właśnie chcemy 24"

Pytanie czy ma sens kupić rower używany w średnim/dobrym stanie, a za rok szukać kolejnego roweru?

Odnośnik do komentarza

Tylko używka. Co rok a najdalej 1,5 trzeba zmienić. Coś lekkiego bez amortyzatora i jak najmniej przerzutek, koszyczków, osłon, itd. Dzwonek ma zostać ? Koła 24 cale.
Rowery Puky, Frog, Isla Bikes. Early Rider, Woom. Ale z Gianta, Treka i Specialized też widziałem rozsądne. Mojego młodego wsadziłem na 26 cali jak miał 150 wzrostu. I był to odpowiedni moment.

kids_bike_size_guide-600x556.jpg

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, jajacek napisał:

Rowery Puky, Frog, Isla Bikes. Early Rider, Woom. Ale z Gianta, Treka i Specialized też widziałem rozsądne.

Superior ma też dość lekkie rowery z serii F.L.Y: https://superiorbikes.eu/pl/2020/junior

 

Ewentualnie kupować w programie jaki ma Woom czy mój lokalny dostawca Treka: przy zakupie kolejnego roweru od razu można zostawić za 40-50% wartości stary rower.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za wszystkie rady. Nie będę jednak owijał w bawełnę - nie ten budżet.

Mam możliwość kupienia używanego przeserwisowanego Merida Dakar tego typu za ok. 600PLN. Zanim się zdecydowaliśmy natrafiłem jeszcze na nowe Lazaro - można dołożyć półtorej stówki i mieć nową sztukę na gwarancji.

Z innych nowych to za bardzo nie znalazłem alternatywy w tym budżecie. Każdy z nich wydaje się lepszym wyborem niż Decathlon. Czy na tej półce to ma w ogóle znaczenie, który model? ?

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...