Skocz do zawartości

[Widelec] Tulejka obejmująca śrubę w widelcu. Co z nią zrobić?


Rekomendowane odpowiedzi

Szosa. Widelec karbonowy przód. Podniosłem mostek z podkładkami maksymalnie do góry. W widelcu mam tulejkę dystansującą plastikową  czarną przez którą przechodzi długa śruba do kasowania luzu na łożyskach widelca i jednocześnie mocuje kapsel nakrętka od góry widelca przy mostku. Tulejka jak rozumiem powoduje że ta rozetka w środku nie wyjedzie do góry. Co mam z tulejką zrobić? Tą rozetkę umieściłem mniej więcej w środku na wysokości mostka pomiędzy pierwsza a drugą śrubą dokręcającą mostek.

Mam tulejkę przyciąć i wkręcić do środka? Tulejka mieściła się i była wkręcona wtedy kiedy mostek był maksymalnie w dole. W obecnej chwili tulejka nie mieści się ponieważ  jest za długa o ok 2 cm i jeśli przykręcę śrubę i zakończenie górnego widelca wówczas odstaje od góry. Co z tym zrobić? 

IMG_20200505_135122_1.jpg

IMG_20200505_193113_1.jpg

IMG_20200505_193118_1.jpg

Odnośnik do komentarza

Wydaje się że rozeta powinna być na takiej wysokości żeby nie było możliwe większe dociśnięcie śrubą zamykającego kapsla niż o 0,5 mm.

Zauważ że należy użyć do tego celu klucza dynamometrycznego ustawionego na odpowiednią siłę.

 

Chyba ta tulejka jest po to żeby pomóc ustalić tą odległość. Zdalnie to niestety trudno coś doradzić. Raz mi się to zdarzyło robić i było to dość dawno temu.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Znalazłem jeszcze takie zalecenia. Brzmi to trochę archaicznie ponieważ to tłumaczenie googla:

a.Ustaw długość urządzenia do ściskania na około 35–40 mm od spodu zaciskowego czopa urządzenia i powierzchni górnego ekspandera.
b. Sprawdź, czy górna część korpusu urządzenia sprężarkowego wchodzi w dolną część na co najmniej 4,0 mm
zwojów gwintu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...