Skocz do zawartości

Kross Trans 1.0 2020 vs Romet Gazela 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Chcę kupić tani rower trekingowy i zastanawiam się nad tymi dwoma: Krossem Transem 1.0 z 2020 lub Gazelą z 2019. Rower jest mi potrzebny do amatorskiej jazdy po mieście, czasem po jakiejś leśnej lub szutrowej dróżce. Wiem, że te dwa modele są dość podobne i że wielu powie, że nie warto ich kupować, ale nie chcę wydawać miliona na rower. Już prawie zdecydowałam się na Gazelę, ale zauważyłam, że Trans ma szersze opony o 7mm (42mm), co wydało mi się fajniejszą opcją niż dość cienkie w Romecie (35mm). Wiem, że opony można wymienić, ale zastanawiam się, czy nie będę miała problemów z ich wymianą, czy szersze będą na Gazelę pasować. I dlatego zaczęłam się wahać i skłaniać w stronę Transa. Obiektywnie, który z tych rowerów będzie lepszy i czy ewentualnie wymiana na szersze opony w Gazeli jest możliwa?

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź! :) A jeśli chodzi o resztę specyfikacji, to czy nie ma znaczących różnic? Zauważyłam to, że tylna przerzutka w Gazeli to Altus, a w Transie Tourney. Czy obiektywnie patrząc ma to jakieś znaczenie, że ta w Gazeli jest o oczko wyżej niż w Transie? A jeśli chodzi o te opony, czy te 700x35 w Gazeli nadają się do jazdy po leśnych drogach? Jakoś mam zakodowane, że szersze opony są lepsze w takich warunkach.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, patrycja17 napisał:

jeśli chodzi o resztę specyfikacji, to czy nie ma znaczących różnic?

Rowery w tym budżecie są bardzo do siebie podobne. Trochę lepiej może wypaść rower z Decathlonu z Indiana z MediaExpert.

7 minut temu, patrycja17 napisał:

Zauważyłam to, że tylna przerzutka w Gazeli to Altus, a w Transie Tourney.

Ale w obu rowerach manetki to badziewia to one głównie odpowiadają za komfort zmiany biegów. Różnice są w prędkości zmiany biegów, Altus mniej waży i lepiej zmienia biegi pod obciążeniem ale to raczej Ciebie specjalnie nie dotyczy. nie kupujesz roweru by wjeżdżać na podjazdy o dużym nachyleniu czy by pruć rowerem 30+km/h.

 

10 minut temu, patrycja17 napisał:

A jeśli chodzi o te opony, czy te 700x35 w Gazeli nadają się do jazdy po leśnych drogach?

Podejrzewam, że szersze opony wejdą, ale producenci rzadko się chwalą jak szerokie opony wejdą do roweru. Zawsze możesz dopytać sprzedawce, nawet zakupić u niego opony i niech Ci założy szersze od razu.

Na ubite ścieżki, którymi jeżdżą rodziny tak. Na drogi, które są 'rozkopane' przez ciężki sprzęt, pełne sypkiego piachu - nie.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję! A mogę jeszcze zapytać o jeden model roweru, gdybym jednak zdecydowała się dołożyć trochę? Co Pan sądzi o Unibike Vision LDS 2020. Czy wart jest swojej ceny i czy rzeczywiście komfort jazdy będzie znacznie odczuwalny? Czy byłby ewentualnie mniej awaryjny? Bo patrząc na osprzęt moim amatorskim okiem, to różnica jest, tylko czy znacząca? Poniżej wklejam link do roweru.

https://www.unibike.pl/visionlds.html

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...