Skocz do zawartości

Canyon Grail - jaki ROZMIAR?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Podepnę się do pytania, waham się nad zakupem tego samego modelu CF SL 8 i mam dylemat dotyczący rozmiaru (kto nie ma). Mam 192 cm wzrostu długość nogi 85 cm z kalkulatora wynika że powinienem brać L ale po konsultacji mailowej doradzono mi rozmiar XL ze względu na margines błędu przy pomiarze długości nogi. Bądź tu mądry... w Specialized Diverge mam rozmiar 61 chociaż nie wiem czy taka informacja cokolwiek pomoże? Będę wdzięczny za sugestie. Zależy mi na w miarę komfortowej pozycji.

Odnośnik do komentarza

Ponieważ mam 184 cm i długie ręce, a pasuje mi idealnie rozmiar M, to przy twoich 192 cm wydaje się że L będzie najlepsza.

Ja ze swoim pojechałem na Bike fitting gdzie ustawiłem go idealnie pod siebie. Zostało potworzone że większa rama była by dla mnie za długa. 

Masz 30 dni na ew odesłanie roweru do Canyona, więc polecam kupić L, pojechać na bike fitting / bike sizing do specjalisty i będziesz od razu miał pewność. Alternatywnie pojeździć sporo i zobaczysz czy Ci leży ta rama. Niestety w Canyon zakres regulacji jest minimalny...

Mi w Canyon Polska doradzili mniejsza rame (czyli M). Jest tam miła dziewczyna i mają też specjalistę, który mi doradził ze jak jestem na granicy to lepiej mniejsza range bo duża będzie za długa. Zadzwoń do nich 

Odnośnik do komentarza

Dzięki, wybór padnie pewnie na L, jeszcze ciężko żonę przekonać do zakupu bo nie zaleca się montowania do karbonu przyczepek dla dzieci np. Thule ale co serwis i sprzedawca to całkiem inna opinia - słyszałem opinie że jeśli przyczepka będzie podpięta do tylnej osi to nie powinno być problemu i z rama wytrzyma. Canyon nie zaleca. Bądź tu mądry ?

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Tetnopulsu napisał:

Dzięki, wybór padnie pewnie na L, jeszcze ciężko żonę przekonać do zakupu bo nie zaleca się montowania do karbonu przyczepek dla dzieci np. Thule ale co serwis i sprzedawca to całkiem inna opinia - słyszałem opinie że jeśli przyczepka będzie podpięta do tylnej osi to nie powinno być problemu i z rama wytrzyma. Canyon nie zaleca. Bądź tu mądry ?

Ekspertem nie jestem, ale też bym nie zamontował. Carbon pęka i nie da się że spawać. Rama do wyrzucenia, a to jednak parę tysięcy złotych. Można ryzykować mając nadzieję że nic się nie stanie, ale po co się denerwować? 

Canyon jak zobaczy ślady montowania to nie uzna gwarancji. 

Jeśli przyczepa jest absolutnie konieczna to chyba lepiej wziąć rame aluminiową...

Odnośnik do komentarza

Do jazdy z dzieckiem kupiłbym dedykowany rower używany za 500 zł. Może jakąś damkę żeby żona mogła też pojeździć. Po za tym dzieci rosną jak na drożdżach. Ja z moim młodym z fotelikiem pojechałem może ze 4 razy, potem kupiłem hol, Trail Gator i pojechałem z nim może ze 2 razy a potem już sam jeździł i nie chciał jeździć na żadnym holu. Więc bym nie przeinwestowywał a bardziej zajął się własnymi potrzebami.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Ja zamierzam kupic tez Canyon Grail CF SL 8.0 (GRX 800) i przy moim wzroscie 189cm i dlugosci nogi 87-88cm wyglada na to ze powinienem pojsc w L. Tak na marginesie warto sprawidzc na stronie Cayon tego Grail ale aluminiowego( Grail AL) dla porownania bo tez ma STACK i REACH jak i STACK+ REACH+ ktore pozniej mozna porownac z CF SL jak tak zrobilem i tego Grail AL pozniej porownalem do mojego obecnego roweru (58cm Cube CROSS RACE SL 2020) i wychodzi na to, ze bedzie bardzo podobnie jak wybiore rozmia L z Canyon Grail CF SL. 

Z mojej obserwacji wynika ze aluminiowa wersja jak i carbon sa bardzo podobne w geometrii.

Uzylem stronki: https://99spokes.com/

Warto jeszcze dodac ze w wersji CF SL sztyca od siodelka jest wygieta(20 stopni) w tylna czesc roweru wiec teoretycznie jest mozliwosc regulacji, a przez to odgiecie zyskuje sie pewno jakies 1-2cm na REACH a jest tez mozliwosc zamiany na taka co ma 5 stopni(z internetu) wiec zasieg do kokpitu bedzie mniejszy wiec nie jest tak zle z ta regulacja:

Link do seatpost:

https://www.aliexpress.com/item/1005001362742773.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1f1c64ff3K3D5T&algo_pvid=859cdc22-57fc-4b1f-bb89-c2d5c8eaa8da&algo_expid=859cdc22-57fc-4b1f-bb89-c2d5c8eaa8da-7&btsid=0bb0624616028619061351743e216b&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

albo w google mozna szukac:

"Cycling Seatpost Carbon Bicycle Seat Post For Road / Mountain Bike Seat Tube Carbon UD Matte 5 & 20 Degrees 27.2/30.8/31.6*330mm"

i na sprawa ze ta sztyca to tak naprawde:

https://www.ergonbike.com/en/product-details.html?w=road&anr=43000025&s=cf

 

Dodam tylko, ze nie mieszkam w polsce i ogladajac zagraniczne recencja natknalem sie na temat, ze Canyon po zakupie roweru jak cos jest nie tak z rozmiarem to jest mozliwosc odeslania calego roweru, zeby wymenic na inny rozmiar, ale slyszalem, ze jest tez mozliwosc wymienic samego Areobar/hoverbar na inny(wiekszy,mniejszy etc.) nie wiem czy napewno tak jest?! i napewno jest ograniczona ilosc kombinacji.

 

No i do tego wszytskiego jest jeszcze jeden temat, da sie zmienic w tym rowerze stem na zwykly, jest filmi na youtube:

"My Custom Canyon Grail CF"

https://www.youtube.com/watch?v=-zydyJJz5zQ

Jak widac nie wyglada to juz tak fajnie jak caly orginaly komplet ale jest jakas opcja!

 

Ja mam jescze jeden problem bo w tej chwili mam crankset 175mm a Grail CF SL w rozmiarze L bedzie z 172.5mm czy ktos sie orietuje czy to lepiej czy gorzej? i czy robi to wielka roznice?

 

Pozdrawiam

 

Mateusz

 

 

Odnośnik do komentarza
Dnia 23.10.2020 o 22:03, Toudi napisał:

Uwaga! Uwaga!

Grail AL ma standardową kierownicę a Grail CF ma hoover bar, więc Reach i Stack ciężko porównać. Chyba że ktoś mocno to przeliczy ale Canyon nie udostępnia wszystkich rozmiarów ( ja w każdym razie nie znalazłem) żeby można było samemu policzyć.

Przy wzroście 189 to nie ma się co zastanawiać tylko brać L ? 

Mozna porownac bo Grail AL i Grail CF SL w tabelce ze wszystkimi wymiarami ma "Reach+" i "Stack+" dla obu modeli wlasnie po to, zeby mozna bylo porownac. Wiec juz wszysko jest policzone ?

Ide w L najwyzej pozniej bede kombinowal ze zamiana.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Witam.  Trochę odkopie temat 

Też przymierzam się do kupna Canyon grail cf sl i też mam trochę wątpliwości z rozmiarem ramy. Tzn mam 175 cm i noga 82. Według Canyona rozmiar S a rozum mówi trochę inaczej. Przekrok 1,5 cm luzu? Do zniesienia. Ale zastanawia mnie coś innego i nie mogę nigdzie znaleźć, wysokość kierownicy. Gdyby ktoś mógł zmierzyć odległość od podłoża do górnej poprzeczki, czy jakby to nazwać,  górnego płata kierownicy. Mam obawy że przy moim wzroście i rozmiarze S górny chwyt w kierownicy będę miał za wysoko. 

Odnośnik do komentarza
Dnia 21.04.2021 o 20:38, Canyon napisał:

Witam.  Trochę odkopie temat 

Też przymierzam się do kupna Canyon grail cf sl i też mam trochę wątpliwości z rozmiarem ramy. Tzn mam 175 cm i noga 82. Według Canyona rozmiar S a rozum mówi trochę inaczej. Przekrok 1,5 cm luzu? Do zniesienia. Ale zastanawia mnie coś innego i nie mogę nigdzie znaleźć, wysokość kierownicy. Gdyby ktoś mógł zmierzyć odległość od podłoża do górnej poprzeczki, czy jakby to nazwać,  górnego płata kierownicy. Mam obawy że przy moim wzroście i rozmiarze S górny chwyt w kierownicy będę miał za wysoko. 

W moim (rozmiar M) to 93,5 cm.

Zaufałem Canyonowi i nie żałuję - tez chciałęm L, ale przekonali mnie do M. Bike fitting potwierdził, że to dla mnie dobry rozmiar. Po prostu mają zawyżoną rozmiarówkę...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...