Skocz do zawartości

Ghost ebs one custom


Rekomendowane odpowiedzi

PRO jest marką Shimano. Kiedyś to była niezależna firma, potem Shimano ich kupiło. 80 mm to dla mnie kompletna porażka. Może w jakimś all mountain? Testuję różne rowery i bywało że miały 76 albo 78 cm. Zawsze kończyło się glebami przez zawadzenie o drzewa. Więcej niż 72 nie akceptuję. Jak zadzierasz głowę to bym raczej wydłużył mostek.

Odnośnik do komentarza

Ciekawostka z koncernem Shimano.
Właśnie się obawiałem tej szerokości kierownicy.
Chciałem model FRS ze względu na to ze bardzo mi się podobało - poszukam innego „kompletu” z kierownica Max 720mm.

A firma dartmoor? Często ludzie wieszają na niej psy.

Apropo dłuższego mostka - zastanawiające.. myślałem o podwyższeniu a nie wydłużeniu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Dartmoor ma ciekawe i przede wszystkim atrakcyjne wizualnie kierownice i mostki. Niestety najbardziej do gustu przypadły mi modele pro FRS - może by tak obciąć kierownice do 720? Tylko ze kupować nowa po to by ciąć...

Kierownica karbonowy powinna znacznie zniwelować ewentualne drgania przy jeździe po nie równym terenie ?

Marki : ritchey, boplight, raceface zaliczane są do solidnych?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam się nad kierownica karbonowa olx ? a ostatnio zakochałem się w modelu Spank oozy, piękne ? 

 

chce założyć błotnik do tylu i przodu, przy deszczach jestem cały mokry. Zastanawiam się jednak co z przodem , widelec nie ma korony także nie ma czym chwycić błotnika od góry. Pozostaje montaż tylko do goleni. Chciałem założyć Zefal fm20

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Cześć ;)

Niedawno zauważyłem ze w trakcie jazdy drętwieją mnie palce oraz zadzieram głowę do góry.
Przyczyna zapewne jest złe dobrana pozycja na rowerze, może zły rozmiar ramy, wszystko możliwe.

Na początku chce spróbować z pozycja siodełka - jego dziób zadrzeć lekko w gore.
Mam wrażenie ze cały ciężar opieram na kierownicy, jakbym leciał w przód.

Zacząłem tez zwracać uwagę na ułożenie nadgarstków podczas jazdy- aby były przedłużeniem przedramion, bez niebezpiecznych kątów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Zadzieranie głowy do góry brzmi jak dość sportowa pozycja, można to poprawić podnosząc kierownice albo regularnie rozciągając szyję. Z drętwiejącymi rękami może być tak, że będziesz musiał przybliżyć lekko kierownicę, możliwe, że masz ją za daleko. Możesz spróbować trochę przybliżyć siodełko do kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Dnia 14.07.2020 o 11:28, grzegmis napisał:

Niedawno zauważyłem ze w trakcie jazdy drętwieją mnie palce oraz zadzieram głowę do góry.

Ja też miałem problem z drętwiejącymi palcami. Przeszedł po zmianie rękawiczek. Powrócił,  ale w minimalnym stopniu (zdarza się rzadko, łatwo się go pozbyć i nie jest przez to uciążliwy), po zmianie pozycji spowodowanej wyjęciem czterech podkładek spod mostka. 

Odnośnik do komentarza

Zadzieranie głowy w rowerze mtb, z mojego doświadczenia oznacza zwykle za krótki mostek. Jak się wyciągniesz to przestaniesz chować głowę w ramionach i ją zadzierać.  Podnoszenie kierownicy to raczej nie w rowerze mtb. To nie jest typ roweru żeby nim jeździć jak holenderką.

Pytałeś kiedyś w kwestii karbonowej kierownicy. Zainstalowałem właśnie Syntace Vector. Bo ma opinie pancernej. Drętwiejące ręce to może być wiele przyczyn. U mnie było to związane z mało neutralną pozycją dłoni na kierownicy i dość twardymi gripami enduro. Najpierw przeszedłem na ultra grube, lekkie wyścigowe z pianki. Było już nieźle ale jeszcze mnie pobolewały nadgarstki. Mam zniszczone od 30 lat gry w tenisa. I dopiero przejście na gripy ergonomiczne spowodowało że mi wszystko puściło. Mam Specowe, takie:
https://www.specialized.com/us/en/contour-xc-grips/p/155398

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...