Skocz do zawartości

MTB/CROSS do 1000 zł do jazdy rekreacyjnej - max 100 km miesięcznie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Proszę o pomoc przy wyborze roweru. Waham się pomiędzy MTB i  cross.
Rower głównie będzie służył do rekreacyjnej jazdy - asfalt po mieście, leśne dróżki i wertepy +/- 20 km tygodniowo.
186 cm wzrostu i 77 kg wagi.
Celuję w ramę 21-20" i koła 27,5" lub większe.
Indiana xpulser 1.9 m21
mtb romet rambler 1
kands spectro 1xt 2020
romet orkan m meski cross
romet orkan 28 r21 l me 2018
romet orkan 2 m
kands stv 900 21

 

Jest sens brać pod uwagę modele z 2016 roku w ogóle ?
Nie bardzo decathlona sprzętu umie zdefiniować - nie znam nikogo, kto tym jeździł ani jak to się sprawuje. A może jakaś inna sieciówka sprzedaje dobre rowery, których nie biorę pod uwagę.  Proszę o pomoc w znalezieniu najbardziej udanego sprzętu. Budżet skromny, bo max 1000 zł i to z zapatrywaniem się na przedział 700-900 zł. Jeśli ktoś znajdzie chwilę by doradzić to dziękuję z góry.

 

Odnośnik do komentarza

Jak wyżej - rowerki które wskazałeś to z punktu widzenia długoletniego uzytkownika roweru lub osoby z pewnym pojęciem o tychże lub chocby pasjonatów to delikatnie mówiąc rowerki dla początkujących do własnie pojeżdżawek czyli wyjśc wsiąść, zejśc i wrzucić do piwnicy ...Jest kilka umownych granic kwotowych które wskazuja na wyroby godne lub nie uwagi. Dla poczatkujących 1300 to kwota minimum - nie pytaj czy 100 zł mniejsza czy wieksza rower będzie lepszy - trzeba byłoby Ci wyjasniac pewne niuanse - od tego jest portal zobacz sobie i poczytaj - ogólnie jest to kwota UMOWNA i rower poniżej traktowany jest jako chłam - róznice z punktu widzenia bardziej obeznanych użytkowników sprowadzaja sie do koloru nalepek, róznie powykrzywianych rurek, byle jakich urzadzeń sprezynujących udających amrtyzatory itd.
Ogólne wskazówki - jesteś wysoki, lekki, potzrebujesz duzych kół a rower to niekoniecznie MTB - cross jest OK ale w deszczu lepszy trekking (to taka odmiana crossa z błotnikami, ze światełkami i bagaznikiem). Jesli obojetne Ci bo nie jeździsz w deszczu to cross - tu poleciłbym CI zacząć od http://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-x-force-v4-men-2020_pid=261 na ramie 21 - no ale nie masz kasy więc kup cokolwiek - ze wskazanych Twoich https://allegro.pl/oferta/rower-romet-orkan-28-r21-l-me-2018-czarno-szary-8687624409 ten mi siepodoba - jesli zapytasz dlaczego to technicznie dla mnie to cienki bolo jest ale ma fajne wentylki ...
Podpowiem że 7-8 lat temu miałem okazje jeżdzic okazjonalnie rowerem za 700 z makrokeszu po Warszawie i okolicach - po ok 600 km rozleciał mi się (176/100 kg) - dokładniiej to koło sie wygło na "nierównościach" - a jeździłem spokojnie.
Poza tym poczytaj kilka tematów wstecz - obecnie ludzie wyłażą z domó to jak karaluchy szukaja ruchu i pytaja o to samo - do miesiaca wstecz tematów podobnych jest co najmniej kilkanaście np. https://roweroweporady.pl/f/topic/6804-praktyczny-rower-do-okazjonalnego-jeżdżenia-po-mieście-najlepiej-poniżej-1000-zł/ - w każdym jest troche informacji - ile mozna pisac o tym samym ...

 

Odnośnik do komentarza

Indiana i Kands, które podesłałeś powinny się dobrze sprawdzać przy tego typu wycieczkach. To, czy to będzie MTB czy cross w tym przedziale cenowym zależy od tego, co Ci się bardziej podoba. Jeśli trochę bardziej schylona pozycja i grubsze koła - mtb, jeśli bardziej wyprostowany to cross. Ogólnie rozsądne propozycje w tej kategorii cenowej.

Rowery w decathlonie będą w podobnej jakości w tej cenie, decathlon jednak w tych kategoriach cenowych stawia na prostszy napęd 1-8/1-9. W decu możesz wypożyczyć za free do tygodnia rower na testy, wybierz z tych wszystkich taki, który się będzie Tobie podobał i jeśli masz taką możliwość, będziesz się na nim dobrze czuł siedząc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...