Skocz do zawartości

Jakie błotniki Cube?


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić błotniki "tymczasowe" do mojego Cube Cross EXC. Błotniki CubeGuard Performance są jednak przeznaczone do opon 27,5/29 cali, natomiast CubeGuard Race mają adaptery, które przystosowują je do między innymi 28 cali, jak w moim rowerze. 

Czy 28 cali z oponą crossową sprowadza sie do takiej samej średnicy, jak 27,5 z oponą MTB? Czy mogę kupić Performance 27,5, czy raczej pójść w Race dla 28 cali? 

Odnośnik do komentarza

Jakiej szerokości masz opony? Sugeruję błotniki SKS Bluemels, Bluemels Longboard albo SKS Chromoplastics. Czemu? Bo oprócz tego że są dobrej jakości to dostaniesz do nich za parę lat części zamienne. Wątpię żeby było to możliwe do błotników Cube. Chyba że są to kopie innych popularnych. Jeśli masz opony SmartSam 47mm potrzebujesz błotników o szerokości minimum 53 mm

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, jajacek napisał:

Jakiej szerokości masz opony? Sugeruję błotniki SKS Bluemels, Bluemels Longboard albo SKS Chromoplastics. Czemu? Bo oprócz tego że są dobrej jakości to dostaniesz do nich za parę lat części zamienne. Wątpię żeby było to możliwe do błotników Cube. Chyba że są to kopie innych popularnych. Jeśli masz opony SmartSam 47mm potrzebujesz błotników o szerokości minimum 53 mm

Znaczy szerokość opony nie jest taka ważna, bo mówimy o błotnikach sportowych, a nie tych tradycyjnych jak w rowerach trekkingowych i miejskich, co są tuż przy oponie i okrywają połowę całego koła. Opony jeszcze ze sklepu, czyli dokładnie te SmartSamy. Błotniki CubeGuard Race mają podawaną szerokość jako 80
mm. 

22 minuty temu, woytaski napisał:

Pytasz czy nie będą za małe na rozmiar 28"?
One są mocowane z tak dużym dystansem, że moim zdaniem nie będzie problemu. Ani z jedynie, ani z drugim.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Tzn właśnie nie wiem, czy chodzi mi że będzie za mały, bardziej po prostu czy krzywizna będzie odpowiednio sie zbiegała z kołem. "Performance" w rozmiarze 27,5 jest niby bardzo blisko crossowego koła 28, ale z kolei te nie mają adaptera. Za to "Race" podobno domyślnie jest dla 26 cali, ale z pomocą adapterów ma być dopasowywalny do kół 28 na amortyzowanych widelcach. Więc po prostu nie chcę kupić w ciemno, żeby potem się nie okazało że linia się nie zbiega ?

Odnośnik do komentarza

Jak zwał tak zwał. To są zwykłe błotniki mtb na kałuże i lekkie opady. Błotnik, który nie jest na całe koło nie chroni przed deszczem. Miałem kiedyś podobne. Jakoś się nie polubiliśmy. Jak błotnik jest na sztycę podsiodłową to się przesuwa i nie spełnia swojej funkcji.  W rowerze miejskim podobnym do cross mam SKS Chromoplastics. W rowerze mtb błotniki typu flash/ass saver.

 

Odnośnik do komentarza

Zobacz na zdjęciach jakie są mocowane.

Tylny na sztycę siodła, przód w rurę amora.

Wiszą na tyle wysoko nad kołami, że nie będzie problemu.

 

jajacek dokładnie tak samo uważam.

Do cross'a założyłem SKS Stingray. Pasują co prawda na opony o maksymalnym ETRTO 40-622 ale spisują się świetnie.

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...