Skocz do zawartości

Wahoo Speed


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić po co do Wahoo jest dodatkowy element Wahoo Speed montowany na piastę? Przecież pomiar prędkość może być obliczony na podstawie GPSa. Czy chodzi tylko o to, żeby mieć jeszcze dokładniejsze dane i zabezpieczyć się na wypadek utraty sygnału czy jest w tym coś jeszcze?

Pozdrawiam,
d.

Odnośnik do komentarza

Jak jedziesz przez gęsty las (nawet szosą), albo w mieście wąską ulicą między wysokimi budynkami, jakość sygnału GPS potrafi drastycznie spaść. Wtedy masz spore fluktuacje prędkości pokazywanej przez licznik.

Przykład z życia. Popularna Żubrostrada w Puszczy Niepołomickiej, to droga przez środek lasu. Z obu stron drzewa, nawet nie bardzo wysokie czy gęste, trochę odsunięte od drogi. Jazda z czujnikiem prędkości przy stałej kadencji = stała prędkość. Jazda bez czujnika, stała kadencja = prędkość skacze od 25-40kmh, w czasie gdy ja jadę jakieś 32kmh.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak, dlatego w każdym rowerze mam założony czujnik Magene na przednie koło. Mi znajomość prędkości na bieżąco nie jest jakoś szczególnie potrzebna, ale denerwowało mnie to, że jadąc wśród wysokich drzew, wskazanie prędkości wariuje, a czasami wręcz licznik myślał, że w ogóle nie jadę. Po założeniu czujnika i sparowaniu z licznikiem - działa nawet w gęstym lesie.

Odnośnik do komentarza
Dnia 26.04.2020 o 09:49, lukaszzsch napisał:

Łukaszu, czy czujnik magene ma także kilkusekundowa opóźnienie? Zauwazylem to na czujnikach z deca, znacznie lepiej sprawują się garminowskie.

Jest opóźnienie, ale niewielkie (może sekunda, co jest naturalne, bo w tym czasie koło wykona 2-3 obroty), na pewno nie kilkusekundowe. Przynajmniej sparowany z moim Wahoo Boltem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...