Skocz do zawartości

Cross, dobre i przyzwoite do 5k (Jacek Kapela)


Rekomendowane odpowiedzi

okresy oczekiwania, jak przy zamówieniu auta za 100k pln. Nic tylko wchodzić w branżę rowerową i produkować części. Dziwię się Shimano, że dalej nie otworzyli kolejnych fabryk i nie ruszyli z masową produkcją. Efekt jest taki, że coraz większe uznanie zbierają osprzęty chińskich producentów. Decathlon, ze względu na dostępność podzespołów też zaczął trzepać własne przerzutki. Plus dla nas, bo rynek się trochę rozszerzy. Wydałem ostatnio prawie 2k pln na zakupach w aliexpress na sprzęt rowerowy i będę testował różne, alternatywne rozwiązania, przy składaniu rowerów. Temat na inny wątek, za jakiś miesiąc powinienem umieścić wpis z testowania roweru w cenie około 2500, mtb, 27,5 cala <12 kg z powietrznym amortyzatorem i napędem 1x. 

Odnośnik do komentarza

No fakt. I widzę że ludzie kupują tanie napędy z Ali. My też kupujemy ale raczej drobnicę. Uchwyty, torby bikepackingowe, itp. Wielkim hitem okazał się pistlolet do automasażu, na tyle że młody ma swój a ja swój. Jestem akurat na wyjeździe w Górach Świętokrzyskich i jest codziennie w użyciu.

Ciekawi mnie natomiast to co Shimano zapowiada jak napęd mtb o znacząco wyższej wytrzymałości.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wiem, że Jacek napisał, że Merida to raczej blee, ale kwestia dostępności, czasu, wymagań postawiła:

MERIDA CROSSWAY 500 damska (2021)

Jak bardzo nieprzyzwoicie to będzie?;)

https://trekking24.pl/pl/turystyczne/6675-merida-crossway-500-l-2021-4710949795481.html?gclid=EAIaIQobChMIvsGxwoT-8AIVGwB7Ch2XMQ09EAQYASABEgK2YPD_BwE

 

Rower dla mojej siostry:

  • Ważne, że mogła go przymierzyć, przejechać się i wszystko jej gra (wiadomo, że jak pojeździ to pewnie coś się znajdzie)
  • Przesiada się z górskiego (po tacie = za duży, ciężki i wysłużony) i zdecydowanie potrzebuje wygodniejszej dla niej - bardziej wyprostowanej pozycji = o nowym górskim nie ma mowy.
  • Głównie jeździć będzie po asfalcie, szutrach. Typ miejsko-parkowy, podchodzący pod Puszczę Niepołomicką :), ale jak złapie bakcyla, to wygoniłabym ją na pętelkę wokół Czorsztyńskiego i na północ Polski - na R10 ?

No i poszłyśmy po nowe bidony, a wyszła z pomysłem na meride crossway 500. Możemy go mieć za 4000zl

Ten amortyzator sprężynowy dla jej typu jazdy póki co powinien wystarczyć, myślę. Napęd też.

A Wy Co myślicie?

Ps. Jacku cube polecony przez Ciebie śmiga aż miło ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...