Skocz do zawartości

Koronawirus.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ nie uznaję już tego rządu za legalny rząd po dziesiątkach przypadków łamania konstytucji i wydawania rozporządzeń naruszających prawo i wolności konstytucyjne, jeżdziłem cały czas po lasach na nielegalu. Oczywiście grozi mandat. Ale najpierw trzeba się zatrzymać żeby go dostać albo ktoś musiałby mnie złapać. W przeszłości próbowało mnie już zatrzymać wielu leśników i żadnemu się nie udało. Wczoraj kolejnemu też ?

Od jutra można jeździć na legalu:

"Życie społeczne – otwarte lasy, rekreacja, starsza młodzież na ulicach bez dorosłych

  • Przemieszczanie w celach rekreacyjnych

Umożliwimy również przemieszczanie się w celach rekreacyjnych. Co to oznacza? Od 20 kwietnia będziesz mógł wejść do lasów i parków, a także biegać czy jeździć na rowerze – jeśli od tego zależy Twoja kondycja psychiczna. Pamiętaj jednak, że przebywać na zewnątrz możesz tylko pod warunkiem zachowania dystansu społecznego i zasłaniania twarzy!"

Źródło:
https://www.gov.pl/web/koronawirus/nowa-normalnosc-etapy

 

Odnośnik do komentarza

No ja bym był jednak ostrożny. Pozostawiona furtka : "jeśli od tego zależy Twoja kondycja psychiczna" . Czyli Policja tak jak wcześniej interpretowała po swojemu co jest życiową potrzebą a co nie, teraz może zacząć badać kondycję psychiczną rowerzystów. Trochę ironizuję, ale jak widać nie wiadomo czego się spodziewać przy tak dziwnie konstruowanych przepisach.

Zapewne Policja skupi się na łapaniu ludzi bez masek, dzięki czemu nie będą musieli za dużo się zastanawiać, co najwyżej czy maska jest z odpowiedniego materiału i prawidłowo noszona, tu w sumie tez jest jeszcze duże pole do interpretacji. Jak posypią się pierwsze mandaty będzie wiadomo więcej.

Ja mimo wszystko pozostanę raczej w podziemiu, czyli będę delektował się jazdami późnym wieczorem, w sumie jest to bardzo fajne. Została mi dobra, mocna lampka, kupiona raczej na zimę, ale teraz jest jak znalazł. Jazdy w nocy mają też ten plus, że mogę bez większego ryzyka zdjąć buffa. Jazda z zasłoniętą twarzą jest średnio wygodna, a w dzień nigdy nie wiadomo czy nas nie wypatrzy jakiś ukryty za drzewem funkcjonariusz i trzeba będzie bulić.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, jajacek napisał:

Ponieważ nie uznaję już tego rządu za legalny rząd po dziesiątkach przypadków łamania konstytucji i wydawania rozporządzeń naruszających prawo i wolności konstytucyjne, jeżdziłem cały czas po lasach na nielegalu. Oczywiście grozi mandat. Ale najpierw trzeba się zatrzymać żeby go dostać albo ktoś musiałby mnie złapać. W przeszłości próbowało mnie już zatrzymać wielu leśników i żadnemu się nie udało. Wczoraj kolejnemu też ?

Od jutra można jeździć na legalu:

"Życie społeczne – otwarte lasy, rekreacja, starsza młodzież na ulicach bez dorosłych

  • Przemieszczanie w celach rekreacyjnych

Umożliwimy również przemieszczanie się w celach rekreacyjnych. Co to oznacza? Od 20 kwietnia będziesz mógł wejść do lasów i parków, a także biegać czy jeździć na rowerze – jeśli od tego zależy Twoja kondycja psychiczna. Pamiętaj jednak, że przebywać na zewnątrz możesz tylko pod warunkiem zachowania dystansu społecznego i zasłaniania twarzy!"

Źródło:
https://www.gov.pl/web/koronawirus/nowa-normalnosc-etapy

 

Skoncentruj się na tym forum na poradach dotyczących tematyki rowerowej, bo na tym znasz się rzeczywiście dobrze. A na prawie i konstytucji nie znasz się, więc nie wypowiadaj się w tych kwestiach (lub nie powtarzaj bezmyślnie zasłyszanych sloganów). Możesz założyć własne forum antyrządowe i tam wypisywać te farmazony. Na koniec muszę Cię zmartwić. Na rządy tzw. liberałów, którzy już byli u władzy i pokazali co potrafią, przez najbliższe lata nie możesz liczyć i lepiej pogódź się z tym albo wpadniesz w depresję :) 

Odnośnik do komentarza

@mumbai21 nie do Ciebie wprost należy ocena emocjonalnej wypowiedzi @jajacka co do stylu rządzenia i sposobu wprowadzania (bez)prawia przez PIS - to akurat domena Admina forum - więc może jemu pozostaw wpływ powyższej wypowiedzi na poczucie estetyki, potrzeb czy wstydu.
Oczywiście nikt Ci zapewne nie zarzuci niemożności wypowiedzi w jakimkolwiek emocjonalnym tonie ale zabranianie to Ty sobie zbastuj - nie masz jeszcze takiej władzy ani prawa aby wypowiedzi na prywatnym choć dostępnym po zarejestrowaniu się forum traktować jako niedozwolone - czy nierząd i bycie gejem, masochistą czy kultywowanie innej religii we własnym domu tez uważasz za bezprawne?.
Poza tym oficjalnie wolno w Polsce jeszcze KAŻDEMU wypowiadać swoje przekonania choć jest to coraz gorzej odbierane przez obecne władze - póki nie stanowisz prawa ani nie masz własnej partii wraz ze wspierającym Cię elektoratem, nie masz dodatkowo władzy siłowej pod swoja ręka aby wymuszać SWOJE rozumienie prawa nie podnoś głosu - nie wiesz czy ktoś komu "zabierasz" moc gadania nie na temat akurat nie może więcej ...
Drobna uwaga co do niewypowiadania się na tematy polityczne byłaby bardziej na miejscu - poza tym ja tez twierdze że jesteś za krótki aby wypowiadać się autorytarnie n/t Konstytucji czy prawa - nie będąc dla mnie co najmniej adwokatem/prawnikiem/sędzią/radcą prawnym z kilkuletnią praktyką po aplikacji czyli bez minimum 15 lat "w zawodzie"  czy tez w środowisku prawniczym, nie masz prawa głosu w tej sprawie - zajmij się tym co umiesz czyli zawodowo uprawiasz, ewentualnie wypowiadaj się w swojej pasji ale pozostałe sprawy zostaw zawodowym znawcom - Ty do nich nie należysz (chociaż gdzieniegdzie chodzą słuchy że Polak zna się na wszystkich - ja twierdze że Ty nie spełniasz tego kryterium - zajmij się czym innym niż komentowanie cudzych wypowiedzi)
CO zaś do rządzących liberałów - "wystarczy nie kraść" hasło przewodnie obecnej władzy jakoś po tych 5 latach "nierządu" wobec coraz częściej widzianych "pomocy" jak ostatnie wsparcie dla TVP nie boli Cię? Wolałem jak owi liberałowie grzebali mi po cichu i delikatnie w toopie w rękawiczkach aniżeli teraz gdy PIS gmera gumiakiem utaplanym w gumnie i to siłą pchając aż po same migdałki mówiąc że to potrzebne i miłe - każda władza kradnie, ta robi bo nie oglądając się na nic i kłamie mówiąc że tego nie robi - przykre to i uwłaczające.
Poza tym przyjdzie Łukasz to najwyżej pozamiata.

Odnośnik do komentarza

@mumbai21 Nie jesteś chłopcze nikim kto może mi dyktować gdzie i jak mam się wypowiadać i oceniać na czym się znam a na czym nie. A jak ci się nie podoba to po prostu spadaj. Niniejszym zakończyłem wszelkie dyskusje z tobą i zignoruję wszelkie zaczepki. Możesz się bawić piaseczkiem w swojej piaskownicy. Pa pa.

Wracając do meritum to sugeruję nie nosić masek w czasie jazdy rowerem, jeśli to możliwe. Jest to zalecenie mojego kardiologa-kolarza, profesora Marka Postuły. Popiera on w całej rozciągłości info z tego artykułu:
https://www.onet.pl/sport/biegowe/kardiolog-nie-zalecam-uprawiania-sportu-w-masce-gdy-nie-ma-kontaktu-z-innymi-osobami/wqejxvs,30bc1058?fbclid=IwAR0tHcMzatZ2dwv8q8oaltsYJBJ_g3nfj4BZ49y2Sl08_k-OedN7XFqUZe4

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, jajacek napisał:

@mumbai21 Nie jesteś chłopcze nikim kto może mi dyktować gdzie i jak mam się wypowiadać i oceniać na czym się znam a na czym nie. A jak ci się nie podoba to po prostu spadaj. Niniejszym zakończyłem wszelkie dyskusje z tobą i zignoruję wszelkie zaczepki. Możesz się bawić piaseczkiem w swojej piaskownicy. Pa pa.

Ja z Tobą nie dyskutuję, wyraziłem jedynie własną opinię na temat Twojego wpisu. Fora nie są odpowiednim miejscem na poważne dyskusje. I nie obrażam Cię personalnie, tylko wyrażam się negatywnie o Twoich wypowiedziach. Natomiast Ty przeciwnie. Piszesz do mnie chłopcze,  co wprost nie jest obraźliwe ale wyczuwam takie intencje. W podobnym tonie piszesz ci i tobie, chociaż stosowną formą jest Ci i Tobie. I ja takiej używałem w poprzednim poście jak i teraz. Pa, pa. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Mociumpel napisał:

@mumbai21 nie do Ciebie wprost należy ocena emocjonalnej wypowiedzi @jajacka co do stylu rządzenia i sposobu wprowadzania (bez)prawia przez PIS - to akurat domena Admina forum - więc może jemu pozostaw wpływ powyższej wypowiedzi na poczucie estetyki, potrzeb czy wstydu.
Oczywiście nikt Ci zapewne nie zarzuci niemożności wypowiedzi w jakimkolwiek emocjonalnym tonie ale zabranianie to Ty sobie zbastuj - nie masz jeszcze takiej władzy ani prawa aby wypowiedzi na prywatnym choć dostępnym po zarejestrowaniu się forum traktować jako niedozwolone - czy nierząd i bycie gejem, masochistą czy kultywowanie innej religii we własnym domu tez uważasz za bezprawne?.
Poza tym oficjalnie wolno w Polsce jeszcze KAŻDEMU wypowiadać swoje przekonania choć jest to coraz gorzej odbierane przez obecne władze - póki nie stanowisz prawa ani nie masz własnej partii wraz ze wspierającym Cię elektoratem, nie masz dodatkowo władzy siłowej pod swoja ręka aby wymuszać SWOJE rozumienie prawa nie podnoś głosu - nie wiesz czy ktoś komu "zabierasz" moc gadania nie na temat akurat nie może więcej ...
Drobna uwaga co do niewypowiadania się na tematy polityczne byłaby bardziej na miejscu - poza tym ja tez twierdze że jesteś za krótki aby wypowiadać się autorytarnie n/t Konstytucji czy prawa - nie będąc dla mnie co najmniej adwokatem/prawnikiem/sędzią/radcą prawnym z kilkuletnią praktyką po aplikacji czyli bez minimum 15 lat "w zawodzie"  czy tez w środowisku prawniczym, nie masz prawa głosu w tej sprawie - zajmij się tym co umiesz czyli zawodowo uprawiasz, ewentualnie wypowiadaj się w swojej pasji ale pozostałe sprawy zostaw zawodowym znawcom - Ty do nich nie należysz (chociaż gdzieniegdzie chodzą słuchy że Polak zna się na wszystkich - ja twierdze że Ty nie spełniasz tego kryterium - zajmij się czym innym niż komentowanie cudzych wypowiedzi)
CO zaś do rządzących liberałów - "wystarczy nie kraść" hasło przewodnie obecnej władzy jakoś po tych 5 latach "nierządu" wobec coraz częściej widzianych "pomocy" jak ostatnie wsparcie dla TVP nie boli Cię? Wolałem jak owi liberałowie grzebali mi po cichu i delikatnie w toopie w rękawiczkach aniżeli teraz gdy PIS gmera gumiakiem utaplanym w gumnie i to siłą pchając aż po same migdałki mówiąc że to potrzebne i miłe - każda władza kradnie, ta robi bo nie oglądając się na nic i kłamie mówiąc że tego nie robi - przykre to i uwłaczające.
Poza tym przyjdzie Łukasz to najwyżej pozamiata.

Już kiedyś napisałem to do Ciebie. Nie rozumiesz, co czytasz. Nigdzie nie napisałem, że zabraniam komukolwiek czegokolwiek.  Twoich preferencji seksualnych: 

"Wolałem jak owi liberałowie grzebali mi po cichu i delikatnie w toopie w rękawiczkach" 

też nie zamierzam komentować. I jest to ostatni mój wpis w tym temacie. 

 

Odnośnik do komentarza

@mumbai21  miło by było abyś przestał być taki agresywny w osądach i bezpośrednim kierowaniu swoich wypaczonych myśli do kogokolwiek - nie są one mile widziane. Pierwszy zacząłeś wycieczkę to nie dziw się że spotykasz się ze sprzeciwem. Poza tym największy sprzeciw w pewnych kwestiach wnoszą zazwyczaj osoby o ukrytych preferencjach w tym seksualnych - kryptogeje nie chcą być osadzani bo najbardziej się boją odkrycia ich preferencji - wnosząc po twoim gwałtownej reakcji masz z tym własnie problem - polecam psychologa i jednak pokochać siebie takim jakim jesteś - współczuję ale nie pochwalam jako normalny facet. Możliwe że czujesz się jak Kevin Wilshaw (https://bezprawnik.pl/nazista-zydem-gejem/ ) ale powinieneś się do tego przyzwyczaić - nie wszystko w życiu jest proste.
Poza tym cytat:
"Możesz założyć własne forum antyrządowe i tam wypisywać te farmazony." - wskazuje wyraźnie czego oczekujesz od @jajacka - ton i wypowiedź jest jednoznaczna - jesli ja tego nie rozumiem to Ty w zasadzie nie wiesz co piszesz - współczuję Ci albowiem poziom merytoryczny Twoich wypowiedzi spadł do zera ( ja nie rozumiem a Ty piszesz głupoty - ok zdarza się)
Poza tym to może Ty powinieneś wycofać się własnie z tego forum i założyć własne - o ile miałbyś cokolwiek rzeczowego do powiedzenia (nie oczekuję tego ale możesz spróbować) i dodatkowo "nauczyć się" humoru - z takimi betonowymi poglądami jak nic stanowisz idealny elektorat PIS-u - ciemny choć miejski. Amen.

Odnośnik do komentarza

Wracając do tematu, wygląda na to jest dobra wiadomość, w lesie będzie można jeździć bez maski : https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia  

3. OBOWIĄZEK ZASŁANIANIA UST I NOSA W MIEJSCACH PUBLICZNYCH

...

Ograniczenie nie dotyczy: 

...

 

  • rolników wykonujących prace w gospodarstwie,
  • żołnierzy Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej i wojsk sojuszniczych, a także funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego, wykonujących zadania służbowe,
  • osób przebywających w lesie
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, jajacek napisał:

Wracając do meritum to sugeruję nie nosić masek w czasie jazdy rowerem, jeśli to możliwe. Jest to zalecenie mojego kardiologa-kolarza, profesora Marka Postuły. Popiera on w całej rozciągłości info z tego artykułu:
https://www.onet.pl/sport/biegowe/kardiolog-nie-zalecam-uprawiania-sportu-w-masce-gdy-nie-ma-kontaktu-z-innymi-osobami/wqejxvs,30bc1058?fbclid=IwAR0tHcMzatZ2dwv8q8oaltsYJBJ_g3nfj4BZ49y2Sl08_k-OedN7XFqUZe4

Powiedz to temu który te zarządzenia zaakceptował..... ?

Odnośnik do komentarza

Czy moze mi ktoś powiedzieć czy od 20 kwietnia jest obowiązek jazdy w maseczce, gdy jedzie się rowerem szosą. Wg mnie jest taki obowiązek, bo szosa, to miejsce publiczne. Nawet gdy jedzie się do lasu, to na drodze dojazdowej do lasu trzeba mieć maseczkę, a dopiero w lesie już nie. Jeśli tak, to dla mnie oznacza to koniec (legalnej) jazdy rowerem szosowym na długi czas, nawet w pojedynkę, bo nie wyobrażam sobie jazdy w maseczce. Z tego co powiedział minister zdrowia obowiązek używania masek będzie trwał do pojawienia się szczepionki, a więc jeszcze rok lub dwa. I to mnie zwaliło z nóg. Czy ma ktoś może jakieś bardziej optymistyczne wieści?

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, wróciłem niedawno z przejażdżki. Założyłem oryginalny buff marki Buff i spokojnie dało się jechać (materiał jest cienki i przewiewny). Kilka dni temu używałem podobnego produktu, tylko firmy Brubeck i było znacznie gorzej (jako osłona szyi sprawdza się bardzo dobrze, ale w roli maseczki już nie). W maseczkach antysmogowych jeździ dużo gorzej, w zimie jeszcze się da, ale jak jest cieplej, to już zupełna porażka. Buff ma też tą zaletę, że można go jedną ręką lekko zsunąć jak nie ma w zasięgu innych ludzi, a z maseczką już jest dużo trudniej.

Warto też śledzić tą stronę rządową (link podałem wcześniej), bo wcale bym się nie zdziwił gdyby jeszcze dodali inne wykluczenia.

Odnośnik do komentarza

Każdy niech się stosuje jak uważa. Ja się nie stosuję bo mam te przepisy gdzieś jeśli chodzi o rower. Dziś kolega zamieścił test z pulsoksymetrem. Saturacja po kilkunastu minutach jazdy w maseczce zagrażała zdrowiu.

Natomiast inne pytanie brzmi na ile zakaźny jest wirus i czy mamy podawane prawdziwe informacje. Z ciekawości czy w Waszym otoczeniu macie kogoś kto zachorował i w jakich okolicznościach? Ja znam jedną osobę, zawodniczkę, która przywiozła wirusa ze zgrupowania z Hiszpanii. Miała robiony test. Miała wirusa. Przechorowała jak ciężką grypę. Nie była hospitalizowana.

Mój kolega zna jedną osobę. Jego kumpel miał wypadek samochodowy, został przewieziony do szpitala i tam zarażony wirusem.

Mam znajomą, renomowaną profesor wirusologii. Robiła kiedyś badania w warszawskich szpitalach. Twierdzi, że nastąpiła w nich taka kolonizacja bakterii że przy dłuższym pobycie niemal nie sposób się czymś dodatkowym zarazić.  Wiele osób umiera np. w szpitalu na sepsę. Więc cholera wie czy to jest faktycznie epidemia czy tylko trochę bardziej agresywna odmiana grypy. Nie bardzo już wiadomo komu wierzyć. Tu ciekawy artykuł na ten temat:

https://tysol.pl/a46755-Dr-Martyka-Patomorfolodzy-twierdza-ze-nie-mieli-ani-jednej-osoby-zmarlej-z-powodu-koronawirusa-

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...