Skocz do zawartości

Koronawirus.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, KrzysiekzLublina napisał:

Opony se powymieniajcie na letnie!!!! ?

https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/6478574,wymiana-opon-koronawirus-policja-mandat-samochod-kara-covid-19.html

Poniżej jeden z ciekawszych fragmentów:

Cytat

Co na to policja?

– Wszystko zależy od tego, czy wykażemy przed policjantem, że wymiana opon, czy umycie samochodu jest sprawą niezbędną do życia codziennego – powiedział nam policjant ruchu drogowego, który prosi o zachowanie anonimowości. – Jeśli powiemy funkcjonariuszowi, że samochodem jeździmy do pracy, a był tak brudny, że numery rejestracyjne były niewidoczne, to powinien zrozumieć nasze postępowanie. Trzeba zachować umiar i rozsądek. Zastanowić się, czy to nasz kaprys, czy rzeczywiście musimy wymienić opony i jechać na myjnię – dodał. Zaznaczył też, że każdy przypadek policjanci oceniają indywidualnie. A maksymalny mandat, który mogą nałożyć to 500 zł. Najwyższe kary sięgają 30 tys. zł.

Czyli warto dobrze przećwiczyć uzasadnienie, np. z żoną w roli groźnego policjanta. Przykładowy scenariusz:

- to co oponki się zmienia bez potrzeby, co ?

- panie władzo kochany, muszę zmienić opony, żeby do sklepu pojechać po zakupy

- a na pieszo nie można?

- no mam dwa kilometry, a zakupy spore: pieczywo, mąka, ryż, papier toaletowy, piwo

- acha, po piwko będziemy jechać, no to nie jest uzasadniona potrzeba życiowa, a ile tego piwa ?

- emmm, emmm, no, zgrzewka nie będzie za dużo ?

- no niestety, panie kierowco, będzie mandacik za nieuzasadnioną wymianę opon, ma pan szczęście, tylko 500, za dwie zgrzewki byłoby 1000.

Odnośnik do komentarza

No nie do końca. Przed zamknięciem lasów sporo ludzi się kręciło ścieżkami, tak w mojej ocenie kilka razy więcej niż zwykle (pewnie nie mieli co ze sobą zrobić po zamknięciu galerii handlowych). Często trzeba było przejeżdżać blisko innych osób. Może i szansa zarażenia niewielka, ale jednak. Z tym, że panowie policjanci zapewne znowu będą podchodzić mało przyjaźnie i łapać wszystkich bez masek, niezależnie od tego czy biegacz/rowerzysta był sam jak palec pośrodku lasu, czy w jakimś małym podmiejskim lasku gdzie ruch jest spory i noszenia maski ma jakiś większy sens. Poza tym pewnie znowu będzie niewiadoma na zasadzie, czy przypadkiem nie zostaniemy posądzeni o zbędną rekreację. No zobaczymy jak te nowe przepisy wejdą w życie i jak będą interpretowane. Bo niestety nie spodziewam się że będzie konkretnie powiedziane, że uprawianie sportów w lasach jest dozwolone.

Odnośnik do komentarza

A ja zawsze jadę do pracy i po pracy(w końcu muszę jakoś wrócić) a że na około to już swoją drogą ? ratuje mnie to że pracuje na kopali a w pobliżu mam dużo tych kopalń więc zawsze mogę ściemnić że z pracy, póki co żaden policjant mnie nie zatrzymał, bo i po co? Zresztą kto o zdrowych zmysłach zatrzyma grubasa na jeszcze większym rowerze z ogromnymi kołami ?

Odnośnik do komentarza
Dnia 12.04.2020 o 22:12, IgorK napisał:

A na forum szosa.org ta sentencja w podpisie jednego z forumowiczów dawała autorstwo Abrahamowi Lincolnowi... I jeszcze też na forum szosy, ktoś  pokazał jak to robią niemieccy policjanci:  z radiowoz, przez megafon dziękowali wypoczywającym na łące obywatelom, za zachowanie należytego odstępu. 

Moja pomyłka: tam jest w podpisie jednego z użytkowników "Benjamin Franklin".

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...