Skocz do zawartości

Schwalbe Rapid Rob - co w zamian wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przyszedł czas na wymianę opon w moim rowerku.

Teraz pytanie do  kolegów mocno siedzących w temacie opon.

Fabrycznie w moim Unibike miałem założone Schwalbe Rapid Rob 27,5x2.20

Przez 3 lata zero kapcia i byłem z nich zadowolony.Jazda głównie scieżki rowerowe,

leśne dukty.Teraz chciałbym spróbować coś innego.

Asfalt 60/lekki teren 40 -- jazda rekracyjna.

Continental King / Maxxis Icon / Vittoria Mezal  drutowane.

Co możecie zarekomendować ?

Pozdr

Odnośnik do komentarza

Akurat z tymi które wymieniłeś nie miałem do czynienia. Mogę Ci za to w podobnej cenie polecić Schwalbe Thunder Burt : https://www.centrumrowerowe.pl/opona-schwalbe-thunder-burt-pd8929/?v_Id=83791   Ta podlinkowana wersja ma grubsze ścianki boczne. Ja mam wersję lite w rozmiarze 29 x 2,25 i są to bardzo fajne opony, bez porównania z Rapid Rob (miałem ją założoną z tyłu fabrycznie, jedyna jej zaleta, to to że jest pancerna, jednak za to ciężka i powolna). Teoretycznie Thunder Burt jest oponą przeznaczoną na zawody i szczególnie w wersji lite ma deklarowaną niska trwałość, jeżeli jednak nie jeździsz jakoś bardzo intensywnie, czyli np. codziennie 30 km do pracy, to nie powinno być problemem, szczególnie, że te które podlinkowałem są w tej trochę cięższej, ale za to trwalszej wersji. Po przesiadce na te opony z Though Tom (przód) i Rapid Rob (tył) jazda jest zdecydowanie przyjemniejsza. Powody są trzy: lepsza mieszanka gumy zapewniająca mniejsze opory, znacznie mniejsza waga, dodatkowo niższy i drobniejszy bieżnik.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...