Skocz do zawartości

Gravel 3000


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jak w temacie - szukam gravela do ok 3000 (raczej poniżej niż powyżej). 

 

Przeczytałem artykuł na stronce, która wymienia: Triban RC500, Romet Aspre1 i Marin Nicasio, sam znalazłem jeszcze Triban GRVL 120 ale aktualnie nie idzie go dostać. 

Moje pytanie co w ogóle różni te rower i co byście polecili (a może jakiś inny model ?) 

Moje zrozumienie tematu jest zerowe - wiem, że waga jest istotna, wyczytałem opinie, że spoko jak jest karbonowy widelec a poza tym to kieruje się ceną i malowaniem ramy. 

Będę wdzięczny za opinie i rady.

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza

Waga to jest istotna w jeżdzie pod górę, kiedy nachylenie przekracza kilka % i przy noszeniu roweru po schodach. Po płaskim ma małe znacznie. Płacisz za to czy rower ma sztywne osie czy nie, za materiał ramy i widelca, za użyty osprzęt, koła, hamulce i za markę czyli branding producenta.

Triban RC500 to taki najtańszy pół-gravel zbliżający się do przyzwoitości. Przyzwoita rama i widelec, bliski przyzwoitości napęd, beznadziejne hamulce, kiepskie koła. Ale nic lepszego chyba w tej cenie nie ma. Ten GRVL 120 podobny tylko jeszcze gorszy napęd nie mający nic z przyzwoitością wspólnego.

Romet Aspre rama alu, widelec karbon jak w Tribanie, reszta nie osiągająca granic przyzwoitości.

Marin Nicasio rama stalowa co akurat dobre tylko ciężka, widelec stalowy, reszta podobna nędza jak w Aspre.

Więc z tego wszystkiego Triban RC500 najlepszy. RC 520 z kolei to już bardzo dobry rower na lata. Ale cena 3500.

Mój znajomy prowadzący sklepy Airbike w Warszawie właśnie rozpoczął współpracę z Decathlonem i będą sprzedawać ich rowery. Tu prezentuje review RC 520
 

 

Odnośnik do komentarza

Masz jeszcze https://rower.com.pl/fuji-jari-2-5-968887  . Rama stalowa, co wcale nie musi być złym wyborem dla Ciebie. Plusem jest to, że jest to pełnoprawny gravel z możliwością założenia szerszych opon i licznymi mocowaniami do bagażu.

Pytanie też dlaczego akurat gravel i jak planujesz jeździć, bo np. do dalekich wypraw lepiej nadawałby się Jari niż Triban, ale z kolei do szybkich wypadów na lekko, brałbym raczej Tribana.

Odnośnik do komentarza

Założyłem sobie gravel, bo przesiadam się z MTB - celem w zasadzie jest głównie jazda po asfalcie treningowo, ale nie mam zamiaru brać w udziału w zawodach a jedynie jeździć dla przyjemności dlatego z założenia nie chciałem się ograniczać do asfaltu a móc też przejechać drogami leśnymi, których mam sporo w okolicy.

Ale generalnie planuje jak to nazwałeś szybkie wypady na lekko:)

 

Odnośnik do komentarza

W podobnej cenie masz jeszcze aluminiowy Marin Gestal : https://www.marinbikes.com/pl/bikes/20-gestalt  . Pod względem osprzętu jest ubogo, słabiej niż w przypadku Tribana RC500, ale za to Marin ma geometrię bardziej zbliżoną do rowerów mtb (w porównaniu z Tribanem, przy zbliżonym rozmiarze ma mniejszy reach i większy stack, co zapewnia bardziej zrelaksowaną pozycję).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...