Skocz do zawartości

Na jaką kasetę można wymienić w dura-ace


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa:

Witam sympatyków 2 kółek ?

Kupiłem używany rower szosowy z kasetą 10 rzędową shimano dura-ace 11-25 zębów (wózek przerzutki tylnej jest krótki- foto w załączeniu) z przodu 2 blaty - chciałbym zmienić kasetę na większą ilość zębów (chcę uzyskać lżejsze przełożenie). W mojej okolicy mam strome podjazdy zdarzają się około 21%

I tu mam pytanie na jaką kasetę mogę wymienić żeby była kompatybilna ?

dura-ace.jpg

Odnośnik do komentarza

Dzięki za poradę. Nie wiem jak sobie poradzę na tych wymagających podjazdach z tymi max 28 zębami (z 25 wyjechałem w tym roku na te ostre podjazdy ale dało mi to w kość)

Jakby mnie nie do końca urządzało te 28 zębów to czy jest możliwość do mojej ramy zakupić inną tylną przerzutkę z możliwością założenia kasety większej (chodzi o ilość zębów).

Otwarty jestem też na wasze sugestie inne niż przeze mnie proponowane. ?

Odnośnik do komentarza

A jaką masz korbę i zębatki na niej? Jak ma 53/39 to nie wiem czy nie opłacałoby się wymienić korby na kompakt 50/34. Możesz też szukać po allegro i olxach przerzutki RD-5701-GS lub RD-4601-GS, która przy dwóch tarczach z przodu powinna obsłużyć maks 32 zęby z tyłu, ale tutaj musi się wypowiedzieć ktoś jeszcze, bo nie jestem pewien czy te przerzutki są kompatybilne z manetkami 7800 - bo zakładam że takie masz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...