Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

nie. Nie jest godny zakupu. Mam go od chyba ponad roku. Kupiony na alledrogo od autoryzowanego przedstawiciela. 

1. Instrukcja obsługi: to jakaś porażka. Słabo czytelna, nie przedstawia opcji i możliwości urządzenia. Pisałem do sprzedawcy w tej sprawie,  ale odpisał że pracują nad nową wersją :) Doskonała odpowiedź. To było prawie rok temu... Pewnie dalej nad nią pracują...

2. Obsługa zagmatwana. Wyszło na to że korzystam jedynie z podświetlenia, termometru i zegarka, ALE!!!

3. Zegarek odlicza czas w którym minuta to nie jest 60 sekund. Kończy się tak, że wprowadzam poprawkę do czasu wskazywanego przez ten licznik. Tzn nie ustawiam go ponownie (patrz pkt 2) tylko wiem trzeba doliczyć np. 1,5 godziny. Porażka.

4. Po ok roku używanie zauważyłem pękniecie obejmy (uchwytu). Tworzywo uchwytu jest tak kruche że pękło od naprężeń wywołanych od naciągu śruby skręcającej.  Nie pękło od razu ale po pewnym czasie.

 

  

Odnośnik do komentarza

Przerobiłem już trochę liczników (głównie Sigmy) i to co się wyświetla na ekranie jest owszem ważne, ale istotniejsza jest trwałość. W razie czego masz jeszcze tutaj link do modelu który ja mam (w sumie to mam dwie sztuki w dwóch rowerach)  https://allegro.pl/oferta/licznik-rowerowy-sigma-bc-14-16-sts-cad-kadencja-8928933125 To jest model jeszcze lepszy od 16.16, ma dodatkowo wskazania wysokości, co przydaje się do jazdy w górach.

Przy okazji znalazłem ciekawy dla ciebie wątek  :https://forum.szajbajk.pl/topic/9513-meilan-m4-czy-sigma-1616-sts/

Odnośnik do komentarza

Macie rację, te eko-bzdury wkroczyły i tu. Niestety. Meilan chyba ma  transmisję po ANT+, może nawet puls może odczytywać. Nie chcę tego sprawdzać bo nie zależy mi na takich szczegółowych pomiarach. Meilan na pewno ma możliwość współpracy z dwoma czujnikami kół tj. dwoma rowerami. Ale: zadałem sprzedawcy (autoryzowany przedstawiciel) pytanie: jak wybrać z którym czujnikiem ma działać w danej chwili. Odpowiedź:  trzeba z wybranym rowerem wyjść poza zasięg  czujnika z "niepotrzebnego" roweru.  Czyli: zakładasz Meilana na rower nr 1, odchodzisz na 30m od roweru nr 2, uruchamiasz licznik, czekasz (i to też jest ciekawe ale to inna historia) na połączenie i jedziesz...

Min dlatego bym go nie kupił drugi raz :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...