Skocz do zawartości

Zmiany w specyfikacji roweru - czy warto i na jaką klasę?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ponownie :)

Dziś poszperałem trochę w necie i wybrałem trochę części tylko ciekaw jestem czy taka konfiguracja będzie ok

 

  • Korba + suport  FC M 610  3x10  42x32x24
  • kaseta + łańcuch   CS-HG62  +  CN NG54   
  • Manetki  Deore xt SL  m770 lub deore SL m 610
  • Przerzutka tył RD m-786   lub rd -m615
  • Przerzutka przód FD m 610

Koszt zestawu napędu na Deore około 750 zł na deore xt (przerzutka tył ,manetki )około 970zł

Na razie Hamulce pozostawił bym te co mam , przynajmniej do czasu jak dojedzie do mnie amorek.

 

I pytanko czy te części będą ze sobą współgrały , może którąś czymś zamienić albo czegoś brakuje ,wiem że dla wielu z Was taka operacja jest nie opłacalna ale jak pisałem rowerek dalej pozostanie w rodzince ;) a sprzedając go i dokładając cenę części nie starczy na nowy wehikułek :)

Odnośnik do komentarza

łańcuch kup HG 94 - deore XT. jeszcze lepiej XTR, ale ciężko znaleźć ponoć teraz dziesiątkę. Pozatym wszystko ok :) będzie napewno działać precyzyjnie. Pamiętaj o pancerzach! 

jeszcze jedno pytanie jaka jest różnica w korbie 42 a 44 ? rozumiem że korba deore  będzie bez problemu współpracować z przerzutką tylną xt,  czy przednia też musi być XT ?

Odnośnik do komentarza

jeszcze jedno pytanie jaka jest różnica w korbie 42 a 44 ? rozumiem że korba deore  będzie bez problemu współpracować z przerzutką tylną xt,  czy przednia też musi być XT ?

różnica jest taka, że przy zachowaniu tej samej kadencji (ilość obrotów na minutę) przy 44 zębach pojedziesz jakieś 2-3km/h szybciej :)  

Będzie bez żadnego problemu. przednia przerzutka może być deore. u mnie tak jest i działa, nawet dobrze. Jedyne co jej szkodzi to naprawdę solidne błoto, ale tego nie obejdziesz nawet przy XTR

Odnośnik do komentarza

Witajcie ponownie :)

Dziś poszperałem trochę w necie i wybrałem trochę części tylko ciekaw jestem czy taka konfiguracja będzie ok

 

  • Korba + suport  FC M 610  3x10  42x32x24
  • kaseta + łańcuch   CS-HG62  +  CN NG54   
  • Manetki  Deore xt SL  m770 lub deore SL m 610
  • Przerzutka tył RD m-786   lub rd -m615
  • Przerzutka przód FD m 610

Koszt zestawu napędu na Deore około 750 zł na deore xt (przerzutka tył ,manetki )około 970zł

Na razie Hamulce pozostawił bym te co mam , przynajmniej do czasu jak dojedzie do mnie amorek.

 

I pytanko czy te części będą ze sobą współgrały , może którąś czymś zamienić albo czegoś brakuje ,wiem że dla wielu z Was taka operacja jest nie opłacalna ale jak pisałem rowerek dalej pozostanie w rodzince ;) a sprzedając go i dokładając cenę części nie starczy na nowy wehikułek :)

 

Elementy z jednej grupy/jednego producenta będą współdziałać na 100%, ważne tylko żebyś np. nie kupił przedniej przerzutki montowanej na direct mount jeśli rama nie jest do tego przystosowana, czy też nie kupił kasety 10 a przerzutki 9 :), czy np. przerzutki z krótkim wózkiem. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam Mistrzowie!

Potrzebuję porady. Posiadam Unibike Vision - kupiony jakieś 3/4 lata temu - i chciałbym wymienić w nim napęd (łańcuch; mechanizm korbowy; środek suportu; ewentualnie kaseta / wolnobieg; przerzutki). Tzn kupić, bo wymienić nie będę umiał - tym zajmie się fachowiec- jam jest kompletnie zielony.

Nie potrzebuję jakiegoś sprzętu dla mistrzów, ale coś lepszego niż katalogowe ustrojstwa z tego modelu. Jeżdżę głównie po asfacie i lasach, trasy jakieś 20 - 40km, chociaż czasami zdarza się 80 - 100km. W sezonie robię jakieś 1500 - 2000km. Klamoty będę chciał wymienić w okresie zimowym, więc jest czas na uzbieranie kasy i skompletowanie części.

Jeżeli moglibyście "wrzucić" jakieś konfiguracje, będę niezmiernie wdzięczny...

Odnośnik do komentarza

Cześć proszę o poradę. Posiadam Hercules Jump z 2010. Chciałbym mu wymienić większość podzespołów. Szczegóły poniżej:

Korba:                               FC-M311             Na          FC-M670

Łożyska suportu:               BB-UN-26 BSA    Na          SM BB70

Przerzutka przednia:         Acera FD-M191   Na          FD-M671

Przerzutka tylna:               Alivio RD-M410    Na          RD-M670

Manetki:                            Acera ST-EF60    Na          SL-M670

Kaseta:                             HG30 11-34         Na          CS-HG81 11-32

Łańcuch:                           HG50                   Na          CN-HG95

 

Ogólnie grupa SLX. Wiem, że dodatkowo konieczna będzie wymiana dźwigni hamulców, ponieważ obecnie mam klamko manetki. Do wymiany też chwyty, linki, pancerze oraz opony – prawdopodobnie na Schwalbe maraton mundial lub tour plus. Podzespoły to ok. 1000 zł; opony ok. 200 zł. Czyli przypuszczam, że kompletna wymiana ok. 1300 zł sięgnie. Warto? Czy sprzedać i kupić nowy rower? Czy powinienem ewentualnie zamienić jakieś podzespoły na inne? Czy w ogóle taka operacja nie ma sensu? Znajdę jakiś nowy rower z tymi podzespołami w cenie 2500-3000 zł? Szukałem, ale chyba słabo bo nic nie znalazłem. Albo ceny od 3500 się zaczynały.

Odnośnik do komentarza

ten przedni slx jest na direct mount, możesz taką zamontować u siebie?

 

Ok doszkoliłem się trochę. Nie zwróciłem na to uwagi. Ale w sklepie widzę że są one zarówno montowane do ramy jak i na obejmę. Będę pamiętał aby zwrócić na to uwagę w sklepie. A co sądzisz wogóle o tych modyfikacjach? Warto, czy dopuścić sobie i zbierać na nowy rower?

Odnośnik do komentarza

down swing to dolne prowadzenie linki, a direct mount to sposób montażu - bezpośrednio do ramy, bez obejmy na rurkę ramy.

 

Down swing to nie kierunek prowadzenia linki, ale konstrukcja przerzutki :) Dolne prowadzenie linki to Bottom/Down Pull. Chociaż teraz większość przerzutek obsługuje zarówno górne, jak i dolne prowadzenie linki.

 

A do lektury o Top Swing i Down Swing zapraszam tutaj: https://roweroweporady.pl/przerzutka-przednia-top-swing-czy-down-swing/

Odnośnik do komentarza

Jeżeli moglibyście "wrzucić" jakieś konfiguracje, będę niezmiernie wdzięczny...

 

Celowałbym w grupę Shimano Deore, ponieważ według mnie ma najlepszy stosunek jakości do ceny. Ewentualnie Alivio.

 

 

A co sądzisz o mojej propozycji? Warto wogóle? Czy ewentualnie jakiś inne komponenty?

 

 

Zastanowiłbym się nad zakupem lub złożeniem nowego roweru. Wymienisz napęd, a zostanie Ci kiepski amortyzator, słabe koła itd.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...