Skocz do zawartości

Szosa - jaką oponę kupić?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Ostatnio poszła mi opona w szosówce, ale wstrzymuję się z zakupem nowej, bo zastanawia mnie jedna rzecz. Otóż obecnie jeżdżę na rozmiarze 23-622 700x23c i stąd moje pytanko. Czy jeśli kupię teraz taką w rozmiarze 25-622 700x25c, to opona będzie w porządku? Nie będzie luzów? I przede wszystkim, da radę w ogóle taką zamontować? Domyślam się, że to zależy od obręczy, więc sprawdziłem, żeby poszukać jakichś informacji i znalazłem coś takiego: SHP 60 13x622.943/93. Jednak mi to nie mówi zbyt wiele, a może po tym ktoś już będzie w stanie mi odpowiedzieć. 

 Pozdrówki;) 

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, jajacek napisał:

Brak szczegółow żeby powiedzieć czy wejdzie. Jak wejdzie musi mieć przestrzeń pod szczękami hamulca 4mm. W tym względzie wygląda że ok. ale jaka jest przestrzeń pomiędzy ramą od strony suportu i obecną oponą nie widać.

Jak masz tak siodełko to chyba 1 lub 2 rozmiary za duża  rama

Pokażę Ci, jak to wygląda przy hamulcach, bo robiłem wczoraj zdjęcia. A co do siodełka, jakoś się na tym nie skupiałem, ale nie wydaje mi się, że jest za duże, bo kurduplem nie jestem. Ustawione jest tak, bo po prostu tak mi jest wygodnie. 

 

IMG_20200326_231843.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...