Skocz do zawartości

turbo levo expert 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie pytam do jakiej kwoty kupic ten rower bo znane mi sa ceny i jestem swiadom ze sa horrendalne. Zamiast tego chcialbym zapytac forumowiczow czy ktos mial juz stycznosc z tym rowerem i chcialby sie podzielic wrazeniami. Chodzi mi o jego zalety oraz mankamenty (czy hamulce daja rade, czy jednak powinienem wymienic tarcze na 223mm, czy dropper dziala tak jak powinien czy trzeba wymieniac, itd. nie pytam o siodelko i opony bo to i tak leci w smieci:). Chetnie poczytam opinie ¨jezdzcow¨poprzednich generacji turbo levo, czy to comp, czy expert. Oraz oczywiscie protipy ludzi zorientowanych w temacie beda na wage zlota. 

ps - nie ma sensu pisac ze robie blad bo np romet/trek/cokolwiek jest lepsze. w mojej opinii nie jest i za miesiac kupie experta. potrzeboje tylko rad osob majacych pojecie o tym modelu zebym mogl dyskutowac z dystrybutorem o wymianie newralgicznych elementow. Podziekowal! 

Odnośnik do komentarza

Jeździłem testowo na Specu elektrycznym w jakiejś wysokiej wersji ale z rok temu. Wersja odblokowana, więc zabawa była super. Ale jeździłem tylko godzinę po lasach pod Warszawą więc nic specjalnie nie mogę powiedzieć oprócz tego że był fun. Drugi raz na zablokowanym po Lasku Bielańskim w Warszawie i na płaskim była lipa.Musi być odblokowany. Możesz pogadać z chłopakami z CozmoBike. W Izabelinie, chyba sam szef, Gerard, używa. Krzysiek, szef CozmoBike w Warszawie na Kasprowicza też używa i zarządzający sklepem Marcin też.  Jedyne co ostatnio ustaliłem to że potrzeba modelu co ma 700 wh jeśli chcesz spędzić cały dzień w bike parku. I taka bateria jest w modelu o który pytasz. 500 nie wystarczało. No i że dopiero modele od `2019 miały już bardzo dobrą geometrię i jest to produkt, który wyszedł z fazy niemowlęcej i stał się bardzo dobry jakościowo. Opony Butcher są generalnie chwalone, Spec robi dobre opony. Siodło używam takie samo i chwalę. Problemem mogą być hamulce bo jeszcze się z dobrymi z firmy SRAM nie spotkałem. Te są czterotłoczkowe ale jakość nieznana. Dropper Command Post jest przez użytkowników zwykle określany jako kiepskiej jakości produkt. Co do tarcz, to w górach moje blisko 90 kg zatrzymuje bez problemu tarcza 180 w rowerze HT. Sądzę że 200 powinna być wystarczająca.

Odnośnik do komentarza

i na taka odpowiedz liczylem:D dzieki wielkie Jajacek za fachowa opinie i namiary na chlopakow. kiedys mozna bylo spece hakowac z telefonu, wystarczylo poinformowac rower ze ma mniejsze kola niz faktycznie ma i pyk - 45km/h dostepne:) ale zrobili update i juz sie nie da. Pewnie mu zdejme kaganiec bo chce nim do roboty dojezdzac - w ten sposob koszt roweru zwroci mi sie za 20-25 lat... co do opon to duzo ludzi latajacych po lasach narzeka bo slaba przyczepnosc na zakretach i polecaja Maxxis - zobaczymy. i zgodze sie z Toba w kwestii produktow sram - tez nie jestem fanem, niech nam zyje XTR. mimo to dam szanse niemcom, zobaczymy co oferuja ichnie 4 tloki. od 15 lat mam LX na 180 i to jest moj punkt wyjscia (staje w miejscu a jestem wiekszym klopsem niz ty:P) 

jeszcze raz dzieki za wyczerpujaca odpowiedz i napewno to uwzglednie chociaz i tak zakladam ze bede zadowolony bo to w koncu spec.  

Odnośnik do komentarza

Co do opon Butcher to są to opony zaprojektowane jako zjazdowe/all mountain. Ale pewnie elektryk ma swoje specyficzne wymagania. Ja w swoim rowerze do jazdy po płaskim po Mazowszu używam Specialized FastTrak 2,3 cala. Jak jadę w trudniejszy teren albo zimą w śniegu i błocie to z przodu Specialized Purgatory 2,3 które dają bardzo dobrą przyczepność. Opony Speca z wkładką GRID są bardzo wytrzymałe i niemal nieprzebijalne. Jedyne Maxxisy na jakich jeździ parę kolegów w XC to Ikon i Minion w enduro. Te ostatnie podobne do Butcher. Do jazdy do pracy to chyba raczej należy postawić na wytrzymałość czyli oponę raczej z twardej mieszanki z dobrą wkładką antyprzebiciową i niewielkimi oporami toczenia.

Elektryk też mi chodzi po głowie ale nie wiem czy full. CozmoBike organizował wyjazdy do bike parków na weekend gdzie można było sobie wcześniej ustalić rodzaj roweru na jakim będzie się jeździć i dogłębnie potestować. Cena 200 za dzień testowania plus koszty pobytu. Jeździli zwykle do Kasiny, na Żar i jeszcze w parę miejsc. Uważam że świetna opcja. Jak się kupi od nich rower to te koszty odejmują przy zakupie. Testowałem u nich wiele rowerów ale głównie napędzanych własnymi nogami. Jedyną wątpliwość jaką mam to czy jeśli ktoś nie jeździ po bike parkach tylko bardziej turystyka plus trasy XC to czy potrzebuje fulla. Ale Spec wycofał się z elektrycznych hardtaili wyższej klasy więc pewnie im wyszło że jak już się wydaje sporo pieniędzy to full się nada do wszystkiego.

Najlepszą rekomendacją jest że Michał, prowadzący świetny serwis 1enduro.pl, który jeździł na niemal wszystkim co się rusza, też kupił Turbo Levo
https://www.1enduro.pl/test-czesc-1-specialized-turbo-levo-comp/

Odnośnik do komentarza

o! dzieki za info odnosnie opon, jesli faktycznie trudno je przebic to rzeczywiscie zostawiam. nie zna zycia ten kto nie przebil obu na raz, mial tylko jedna detke i 23km do sklepu rowerowego:) 

recenzje Michala oczywiscie przeczytam, tez myslalem o compie ale ceny wszystkich levo spadly o 17% przez corone to stwierdzilem ze sprzedam nerke i doloze do experta. a elektryk moim zdaniem jest genialny do pracy i jak ktos ma dzidzke ktora chce wozic w przyczepce (jak ja). oraz ewentualnie isc w weekend poskakac po schodach, kwietnikach, pomnikach (wtedy full jest jak najbardziej wskazany:). btw - moze zacznij prowadzic jakiegos bloga z taka wiedza?:D

Odnośnik do komentarza

Łukasz, admin Rowerowych Porad mnie już też namawiał na bloga. Nie mam jednak parcia na szkło, nie jestem systematyczny, jestem antysystemowy co przeszkada, antypisowy co też przeszkadza i kompletnie mnie nie interesuje co inni o mnie myślą co też przeszkadza. Musiałbym prowadzić niszowego, antyproducenkiego bloga w stylu Hambiniego, którego chętnie oglądam ?

Ale ponieważ po wielu latach przerwy wróciłem do gry w brydża sportowego i wygraliśmy właśnie trzecią ligę to nie mam na to czasu ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

rower kupiony. wczoraj pojezdzone. polecam wszystkim kto sie nad takim zastanawial - nic tylko brac i nie sluchac zony. Do efektow ubocznych nalezy cos o czym ostrzega producent - mimowolny Turbo Smile przez cala eskapade - efekt bol miesni mimicznych dzien pozniej.
i korzystajac z okazji sam sobie odpowiem na zadane przez siebie pytania. Opony zostaja bo sa swietne. Dropper daje rade. Pedaly kupcie nowe. Sram ssie - XTR o niebo lepszy:D 

95351073_858370597978776_3028673253372592128_n.jpg

schody2.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...