Skocz do zawartości

[ok. 2500 zł] Rower do jazdy mieszanej


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie forumowicze,
Myślę, że odkrywczy nie będę i tak jak większość osób w tym dziale szukam pomocy przy wyborze nowego roweru bo jest ich tyle, że aż głowa boli a na osprzęcie kompletnie się nie znam.

Na czym jeżdżę do tej pory?
Mój obecny rower zakupiony był w 2009 roku, jest to Wheeler Pro 29 http://www.bikekatalog.pl/2009/rowery/2190/Wheeler.Pro.29/
Kupiony był pod koniec mojej podstawówki, teraz jestem na końcówce studiów więc myślę, że z pewnością trochę się zużył podczas eksperymentów z myciem, rozkręcaniem/skręcaniem czy skakaniem na hopach. Wydaje mi się, że nie ma sensu inwestować w osprzęt, bo patrząc po dzisiejszych rowerach to są lepsze rozwiązania.

Na jakich trasach jeżdżę?
No i tu jest największy problem (chyba, że się mylę? ?). Lubię jechać starą asfaltową/płytową drogą tak samo jak nową ścieżką rowerową, leśnym zjazdem z korzeniami czy polną ścieżką. Mieszkam obecnie w Gdańsku i pomijając rekreacyjne wyjścia rowerowe "na miasto" zazwyczaj pakuję rower w samochód i uciekam trochę dalej ze znajomym/i i przejeżdżamy między 40 a 80km w zależności od skomplikowania trasy, bez ścigania się, ale jeśli jesteśmy w stanie to próbujemy narzucić sobie większe tempo niż spacerowe (co przy obecnie założonych oponach na moim rowerze jest nieco skomplikowane na odcinkach asfaltowych).

Zdarzało się jeździć po płytach i asfaltówkach na Żuławach, po leśnych pseudo górskich ścieżkach na Wysoczyźnie Elbląskiej i w okolicach Trójmiasta, Mierzei Wiślanej (lasem, szutrem i innymi) a ostatnio też po singletracku w Grudziądzu.

Jakiego roweru szukam?
I cóż, jestem w kropce bo nie wiem jakiego typu rower potrzebuję, aczkolwiek skłaniam się do pozostania przy MTB. Z wymagań sprzętowych:

- wydaje mi się, że amortyzator przedni jest w moim przypadku koniecznością;
- przednich zębatek chciałbym mieć minimum dwie, przy jednej obawiam się, że proste i płaskie odcinki byłyby męką;
- z tego co wiem to obecnie jeżdżę na 26 calowych kołach, większe zdecydowanie byłyby lepsze, pytanie tylko czy 29 nie będą za duże?
- mam 182cm wzrostu więc według tabelek rower powinien być w rozmiarze 19 lub L?
- preferuję hamulce tarczowe, z hydraulicznymi nigdy nie miałem do czynienia ale jestem otwarty na propozycje;
- mam wrażenie, że moja kierownica w Wheelerze jest nieco za krótka, przydałoby się coś dłuższego;
- budżet na rower założyłem sobie około 2 500zł.

Kończąc, czy biorąc pod uwagę powyższe informacje i założenia jesteście w stanie doradzić mi fajny rowery za około 2 500zł? A może nie warto z takim budżetem i lepiej przebudować stary?

Widziałem w innych wątkach, że polecany był przykładowo Cube Analog, ale jest trochę problem z dostępnością odpowiedniej ramy.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, pepe napisał:

Duża zębatka korby, czyli 36 w przypadku tej Indiany pozwala na jazdę z prędkością trochę ponad 40 km/h z kadencją 90. Jeżeli dla Ciebie to mało, to gratuluję kondycji ?

Nie mam zielonego pojęcia z jaką kadencją jeżdżę bo szczerze mówiąc nigdy tego nie mierzyłem, porównuję sobie po prostu z zębatką, którą mam obecnie i ma 42 zęby, ale co prawda zdecydowanie mniejsze koło ?

Martwi mnie tylko cena, ja rozumiem, że sezon dopiero się zaczyna ale w 2019 ceny wyglądały tak:

czerwiec = 2299.99 zł
lipiec = 2299.99 zł
sierpień = 2249.99 zł
wrzesień = 1899.99 zł
październik = 1899.99 zł
listopad = 1899.99 zł

Jak zwykle MediaExpert robi ludzi w konia ? Nie uwierzę, że przed przeceną ten rower kosztował 2879,99zł.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...