Skocz do zawartości

Wyższy model Kands czy najprostszy Giant do 2000zl


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem kobietą. Waga 60 kg wzrost 165. Potrzebuję roweru na codzienne dojazdy do pracy 3km w 1str plus jakies 20-30km przejażdżki w weekend po drogach głównie asfaltowych. Myślałam o rowerze treningowym, bo musze mieć nieco pochyloną sylwetkę z uwagi na kręgosłup i zeby amortyzowało siodełko. Mam blisko sklep z polecanym wszędzie Kandsem ale kolega radzi najprostszego ale Gianta... Cena max 2000zl.  Co wybrać? Markę czy osprzęt?

Odnośnik do komentarza

Ja używałem Kands Elite Pro. Podzespoły Alivio. Byłem na rowerze np. na Szlaku Orlich Gniazd, który jest mocno wymagający dla roweru i żaden element mnie nie zawiódł.
Teraz przesiadłem się na Unibike Expedition i jestem mega zadowolony.
Patrzyłem na Gianta i za ceny jakie proponują i wartość jaką dają (podzespoły) po prostu dziękuję. Nie opłaca się.

Odnośnik do komentarza

Dziś bylam w sklepie Giant i Kands. Z Kandsa próbowałam Crossy maestro avangarde, citiline 1100 czy jakos tak i najlepiej lezal mi meski maestro ale niestety żaden w komforcie jazdy nie dorównał giant liv rove 2 dd o ile dobrze piszę nazwy. Ciężko to wytłumaczyć. Ja i rower tworzyliśmy jedną całość. Bardzo mi się spodobał. No i masz babo placek. Osprzetowo ten liv to maestro miał się nijak. Nic nie kupiłam póki co. 

Odnośnik do komentarza

Tak jak Mariusz pisze, przy Twoim wzroście rozmiar ramy 15-16 cali będzie ok, czyli S Gianta. 19 cali, to jest bardziej rozmiar L na wzrost około 180 cm. Moim zdaniem jak dobrze czujesz się na Giancie, to kupuj Gianta, Osprzęt nie jest najważniejszy, a ten w Giancie nie jest zły, do opisanego stylu jazdy w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...