Skocz do zawartości

Komplet kluczy do roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Jezas - ale wałkujecie temat - rower z piastą Nexus 8 ogarniam (w domu też) standardowym zestawem kluczy typu multi za 20 zł (np, https://allegro.pl/oferta/zestaw-kluczy-rowerowych-roweru-multiklucz-imbus-6301934271 ) plus skuwacz do łańcucha za 10 zł plus klucz nastawny "mały francuz" do 25mm za 15 zł (m.in. do odkręcania śrub piast i nietypowych dziwadeł ) - całość jak widać poniżej 50 zł.
Kwestią rzadkiego używania w tym w trasie jest dobrze przemyślana strategia doboru osprzętu czy kół (Big Ben plus z wkładką i od 3 lat zero przebić).
Jak ktoś sie upiera to można do tego dorzucić prosty Multi tool z klapcążkami nożykiem i piłka ale to już zbytek - zazwyczaj dobry nożyk jako dodatek załatwia sprawę.
I tyle w temacie - chyba że ktoś wybredny bardzo i szuka tego typu wynalazków https://hike.pl/zestaw-narzedzi-topeak-alien-ii.html?&cat=452 - czyli droższy zestaw tego co ja mam ale w jednym ...
Sprawa INNĄ jest rozbieranie piasty lub jej samo czyszczenie - wtedy to co innego ale to zazwyczaj wyższa szkoła i to dodatkowo uzależniona jak BARDZO rozbieramy ją - samo wyjęcie bebechów, rozpuszczenie starych prochów, wyolejowanie na nowo i zapchanie smarem to piętro wyżej niz rozebranie roweru i jego skręcenie - wyżej i to mocno to rozkręcanie piasty na śruby - no ale to robota na cały dzień (po amatorsku na balkonie ? )

Odnośnik do komentarza

My mamy:
- komplet imbusów z Kauflandu za jakieś 15 zł
- skrzyneczkę z grzechotką z Lidla z wszelkimi możliwymi bitami i kluczami nasadowymi za ok. 4 dychy
- ze 2 francuzy z Lidla albo Carrefoura, duży i mały
- bacik i klucz do kaset Bike Hand, za jakieś 3 dychy w sumie
- klucz do wszelkich pedałów z długą dźwignią o nazwie Red za jakieś 3-4 dychy i 15-tkę z Carrefoura
- obcinacz do trytytek i takich tam z Lidla za jakąś dychę
- no i mam faktycznie komplet kluczy dynamometrycznych Speca za który dałem stówę (chodził po 500). Ale równie dobrze można kupić klucz Bontragera za 90 zł, który ogarnia większość istotnych śrub.
- no jakieś śrubokręty i cążki które i tak każdy ma w domu

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...