Skocz do zawartości

ranking firm szyjących ubrania rowerowe


Rekomendowane odpowiedzi

Firm zagranicznych setki jeśli nie tysiące więc szkoda życia żeby wymieniać. Odniosę się do polskich.

Eroe.cc
Firma Przemka Zawady z Jeleniej Góry, faceta Majki Włoszczowskiej z którym mam się przyjemność znać.
Kilka osób znających się na rzeczy twierdzi że produkuje on obecnie jedne z najlepszych spodenek na świecie, mogących spokojnie konkurować z Assos i Castelli.

Quest
Firma mamy Majki Włoszczowskiej
Produkuje produkty różnej klasy. Od dosyć prostych do bardzo zaawansowanych. Mój syn jeżdżący wyczynowo i dostający stroje od różnych firm twierdzi, że kombinezon które obecnie ma z Quest jest jednym z najlepszych jakie miał. Amatorska grupa kolarska, Grupetto Warszawa, również zamawia stroje w Quest i jestem z nich zadowolony. Żeby było ciekawiej w zeszłym roku zamówiliśmy wysokiej klasy kombinezon czasowy z Irlandii, z firmy Velotec. Po czasie dowiedziałem się że szył go dla nich Quest.

Danielo
Firma Daniela Chądzyńskiego z którym się mam przyjemność znać, produkuje cała gamę produktów od tanich do klasy światowej. Firma ta obsługuje grupy zawodowe takie jak Movistar a przeszłości również Sky w plecaki, torby i inne akcesoria. Wyposaża ogromną ilość klubów w odzież. Modele ciuchów z wyższej półki są bardzo wysokiej klasy. Daniel ma ogromną wiedzę na temat materiałów.

Verge Sport
Mało u nas znana firma produkująca głownie na rynek amerykański. Ale w Polsce też można kupić. Mieliśmy od nich kombinezony czasowe i stroje klubowe. Wszystkie były bardzo wysokiej jakości.

BCM Nowatex
Nie jestem na bieżąco z ich ofertą ale najlepszą rekomendacją niech będzie to że mam nadal ich koszulki i kurtki sprzed ponad 10 lat, które wyglądają niemal jak nowe i nadal zdarza mi się czasem w nich jeździć. Design trochę starszy ale jakość bardzo dobra. Mój kumpel tez ma takie i też się trzymają.

Atak Sport
Właścicielka bardzo kontaktowa. Współpracowałem przy zamawianiu u niej odzieży dla jednego z klubów. Średnia półka

Martom Bike
Nigdy nie miałem do czynienia. Ludzie w necie chwalą

Vitesse
Firma z bardzo długa tradycją. Miałem raz ich spodenki sto lat temu więc się nie odniosę. Nie znam jakości

Raso
Firma Tomka Marczyńskiego. Mieliśmy tylko potówki i skarpety od nich. Wysokiej jakości. Firma chwalona w necie

DMTex
Firma szyła przez długi czas kombinezony dla reprezentantów Polski w kolarstwie torowym co samo w sobie jest rekomendacją.

No i jeszcze nasz marketówki

Decathlon
Nie kupuje nic poniżej serii 700. Seria 700 i 900 to niezłe ciuchy z niezłymi wkładkami w których przejeździłem kilka lat. Niestety nici nie są zbyt wysokiej jakości i puszczają. Bluzy i koszulki są z takiego rodzaju poliestru który szybko śmierdzi . Ale to dotyczy połowy producentów. Jakość ich wykonania średnia. Więc ogólnie średnia półka.

Rogelli
Dno i metr mułu jeśli ma się porównanie do ciuchów ze średniej i wyższej półki. Unikać.

 

Odnośnik do komentarza

Nie odpowiem. Zamawiamy hurtowo dużą ilość na 50-100 zawodników i mamy zapewne zupełnie inne ceny niż ktoś kto kupuje w detalu. Z tego co się orientuję to mamy jakieś modele z wysokiej półki i te chwalę. Wkładka w spodenkach jest czerwona, mega gruba i wygląda trochę dziwnie ale jest wygodna. Na metce mam tylko Quest i rozmiar.

Odnośnik do komentarza

Wszedłem przed chwilą na stronę Quest i się pogubiłem. Modele z kolekcji detalicznej są zupełnie inne niż dla grup. Wiem że nasz prezes z kimś tam projektują te stroje nie tylko w sensie logo ale też wyboru materiałów. Mamy takie które mają różne materiały (panele) w różnych miejscach i nie luźne tylko mocno przylegające, więc nie są to modele tak proste jak z Decathlonu. Wkładkę do spodenek mamy jak w modelu za 300 zł Pro Pad, więc z grubsza podobny model spodenek a koszulki podobne jak te za 200 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Dnia 16.03.2020 o 19:40, jajacek napisał:



Rogelli
Dno i metr mułu jeśli ma się porównanie do ciuchów ze średniej i wyższej półki. Unikać.

 

 

Kupiłem to g*o, rozwaliło się po pierwszym praniu.

Edytowane przez lukasz.przechodzen
Prosiłbym o nieużywanie wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jajacek fajnie że podajesz, polecasz Polskie firmy. A o tej Eroe.cc  pierwszy raz słyszę. Zerknąłem sobie na ich spodenki i zaskoczony jestem, bo piszesz jedne z lepszych spodenek. Bo po ponad 3 sezonach rozwaliły się ciuchy z decathonu. I zakupiłem nowy przeprojektowany podobno lepszy  model ciuchów   racer van rysel. I wkładka w nich jest, piankowa nie żelowa jak w starych. Wkładkę mają Endurance 2.5 hd men. I wygląda jak ta w  tych Eroe  z tym, że w decathlonie jest  niebieska a w Eroe czerwona. Możliwe by ta sama wkładka była? Ta z deca lepsza od starej, wiec plus, że przy tej samej cenie jest lepiej. A pytam i  z  ciekawości i pasowało by mieć jeszcze jeden komplet ciuchów i coś polskiego bym kupił. Bo skoro piszesz, że Polskie bardzo dobre to warto wspierać. No chyba, że się uda z Questu dostać bo prosiłem o pomoc. 
 

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Stary temat, może warto odnowić dyskusję, bo wszystko nadal aktualne. Zacząłem próbować różnych polskich producentów. Eroe mam bibsy krótkie, ogólnie wykonanie jest bardzo fajne i opisywane na ich stronie elementy się sprawdzają. Wkładka jest OK, ale w sumie mam mało wrażliwy tyłek i w większości mi się dobrze jeździ, nawet w starych Look z jeszcze wersją irchową. Koszulka Eroe to dobry produkt, wykonanie bardzo dobre, sam materiał jednak delikatny, szosowy. Założyłem nieopatrznie w teren i otarcie o korę drzewa (akurat dość ostrą w tym miejscu) wytargało dziurę, zatem model na szosę tylko. Natomiast zgodnie ze swoją polityką dostałem 50% zniżki crash replacement i mam już drugą, bez wydartej dziury, a w tamtej coś sobie naszyję odblaskowego np. 

Od lat używam ubrań Attiq, spodenki krótkie (2 pary, w jednej mam zastrzeżenia do wszycia wkładki nieco zbyt do tyłu, druga jest bardzo dobrej jakości), mam też koszulki termiczne (bardzo OK) oraz bluzy rowerowe, również dobrej jakości i z dobrych materiałów, jak również ocieplane spodnie długie i ocieplane nogawki i rękawki, jakość bardzo dobra. U nich cena do jakości chyba jedna z lepszych w Polsce, a przynajmniej z tego co znam. 

Wczoraj zakupiona bluza Raso z merynosem, więc o jakości trudno mi na dłuższym dystansie powiedzieć, natomiast może robić za sweter, gdy trzeba np. w robocie się przebrać. Wygląda fajnie. Żona ma ich bibsy i jest bardzo zadowolona. 

BCM Novatex, mam bluzę chyba sprzed 15 lat i złego słowa nie powiem, materiał się dobrze trzyma, trochę jest niestety za duża, ale jesienią daje radę. 

Córa ma spodenki Vitesse, po wielu praniach jest OK, wkładka spisuje się dobrze, a nie jest to jakaś wysoka linia, więc zapewne jakby trzeba było to kupować możemy dalej. 

Teraz jeszcze krótka historia z firmą MikeSport i ich koszulkami Kaymaq. Całościowo wzornictwo i jakość materiałów wydawały się spoko. Niestety po 4 użyciach rozszczepił się zamek kieszonki, nawet nie bardzo używany (raz baton i raz małe klucze). Zamek od samego początku słabo chodził, ale do pewnego momentu działał. Reklamacji nie uznali stwierdzając, że sobie wypchałem kieszonkę od środka. Akurat do tego się nie poczuwam i próbowałem im jednak wytłumaczyć, jednak trafiłem na beton i zero dyskusji. To był zatem mój ostatni zakup u nich, odpowiedzialność za produkt widocznie wybiórcza, jak im przypasuje. Jest póki co w czym wybierać w innych firmach.

Koszulka Kaymaq1.jpg

Koszulka Kaymaq2.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...