Skocz do zawartości

Chorwacja - sierpień 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Zainspirowany jednym z filmów na YT od kilkunastu dni myśli moje zaprząta pomysł wyruszenia w sierpniu na rowerową eskapadę do Chorwacji.

Naviki podrzuca wiele pomysłów tras.. 

Pierwotny plan był by jechać przez Czechy, Słowację, pograniczem austriacko-węgierskim, około 50 km przez Słowenię (by ominąc jej największe góry). Wjazd do Chorwacji w okolicy Ormoż i dalej na południe na wyspę KRK. Z wyspy KRK promem na wyspę Cres. Następnie chce popłynąć promem z wyspy Cres do Brestova i przez Pulę dotrzeć do celu w Rovinj.

Dla mnie będzie to finał tego sezonu po zaplanowanych na ten rok wyprawach do Budapesztu (w kwietniu) i do Salzburga (w czerwcu).

Szukam kompana lub kompanów na tą - zapewne fascynującą - wyprawę. 

Z rowerowym pozdrowieniem ?

Odnośnik do komentarza

Zazdroszczę wyprawy, w tym roku też planowałem długą wyrypę ale niestety plany się zmieniły. Przy okazji, może komuś spodoba się pomysł, więc się podzielę, moim celem był wyjazd z Wrocławia i wjazd na Grossglockner Hochalpenstrasse (https://www.grossglockner.at/gg/de/index) po jakimś czasie zmodyfikowałem pomysł aby przetransportować rower do Austrii, wjechać na przełęcz a następnie kierować się do Polski używając trasy Eurovelo 7. Dosyć szybko niestety plany musiałem zmienić także pozostała tylko koncepcja, bez szczegółów ale mimo to może komuś przyda się jako pośrednie lub docelowe miejsce w wyprawie bo jest naprawdę wyjątkowe.

Powodzenia, koniecznie opisz wrażenia po zakończeniu! :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...