Skocz do zawartości

merida big nine 500 lite


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie ?

Przymierzam sie do kupna roweru mtb , na którym będę mógł pośmigać w lesie wybrać się w dłuższą trasę i czasem zabrać w góry . Do tej pory jeździłem na szosie i ciężkim trekingu który w  Kampinosie średnio sobie radził ? zależy mi też na sztywnych osiach ponieważ zdarza mi sie zdejmować koła do transportu i podczas zakładania muszę regulować zaciski bo obcierają , kolega mówił że sztywna oś rozwiązuje ten problem ? 

Zapoznałem się z rowerów polecanych do 4000 zł. i pierwszy wybór padł na  RockRyder xc 100 ale napęd 1x jakoś do mnie nie trafia ?  Stąd dalsze poszukiwanie i obecnie wygrywa Merida big nine 500 litehttps://rower.com.pl/merida-big-nine-500-lite-2080145 mam go do kupienia za 4200 zł. Moje pytanie brzmi czy rower wart jest tej ceny ? czy może lepiej go omijać lub dołożyć więcej i kupić coś lepszego ?

 

pozdrawiam Piotrek

 

 

Odnośnik do komentarza

Przeszedlem to droge tez jezdzac na trekkingach i roznych mtb. W Kampinosie po ktorym glownie jezdze bardziej praktyczny jest naped 2x ale 1x12 tez jest ok. 4200 za Meride w ktorej hamulce sa do dupy oznacza potrzebe ich szybkiej wymiany chociaz na MT-501 za 300. Wiec 4500. Kola tez sa badziewne. A XC 500 ktory ma lepszy amor, dobry naped, dobre hamulce i dobre kola kosztuje 4500. Kto wie czy jednak nie przeprosic sie z 1x i jego nie kupic. Alternatywy to Kellys Gate 50/70, Accent Peak. Ja mam akurat Specialized Chisel Expert 2x ale to juz znacznie wyzsze koszty.

Gorami bym sie nie przejmowal. Na latwych trasach te rowery sobie poradza. Na ciezkiej trasie nie i trzeba bedzie pozyczyc fulla.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim 29 ma duzo wieksza objetosc powietrza przez co znaczaco lepiej amortyzuje czyli zwieksza sie komfort. Jest duzo bardziej stabilny na zjazdach. Latwiej utrzymuje sie raz osiagnieta predkosc. Ma lagodniejszy kat ataku opony przez co latwiej pokonuje przeszkody. A dzieki temu ze ma inaczej polozony srodek suportu sziedzi sie bardziej w ramie niz wisi nad kierownica jak 27,5

Odnośnik do komentarza

Ja dodam od siebie jak ja odczułem przesiadkę na 29"-przede wszystkim miałem takie odczucie, że rower na kołach 29" przejedzie przez wszystko. Korzenie,gałęzie, kamyki, po prostu przestały być jakąkolwiek przeszkodą. Nawet moja dziewczyna mimo dużo niższego wzrostu wolała wsiadać na mój rower niż na swój, właśnie z powyższego powodu :) Do tego dochodzi także łatwiejsze utrzymanie prędkości, rower wg mnie wolniej się rozpędza niż np 26" ale "wydajniej" jedzie

Nie wiem jak inni ale ja musiałem trochę pojeździć zanim przyzwyczaiłem się do wchodzenia w zakręty przy wyższej prędkości, 29" jest mniej zwinne ale to też wg mnie kwestia praktyki bo bo pewnym czasie pewnie można robić cuda.

Podsumowując ja na pewno następny raz także kupię 29"

Odnośnik do komentarza

Tak chwaliles tego chisel   że postanowiłem wybrać się coś sklepu Speca ,ale tegoroczne modele specialized chisel jakoś mnie nie powaliły , wydaje mi się za mogłyby mieć troszkę lepszy osprzęt jak za taka cenę. 

Ale trafiłem na coś takiego 

https://www.greenbike.pl/rower-gorski-specialized-chisel-expert-2x-2018-p-2753.html?gclid=Cj0KCQiAnL7yBRD3ARIsAJp_oLb5DMuXWuR6qliIKwOxICDW_l1thJqFJiHeohN9eQ9kp1pVRkFsdhkaAuSiEALw_wcB

Co o tym sądzicie? 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

chciałbym dopytać bo zachwalany jest tutaj spec chisel.

pierwotnie zastanawiałem się nad merida big nine lite , ale jak doczytuje ze zaraz trzeba wymienić hamulce itp to powoli mój budżet z 5k został dociułany do 6k (+/-)

a w takich sytuacjach pojawia sie kojejny dylemat bo w tym budżecie z ogólnego researchu jest 3 kandydatów na 2020:

big nine lite nx eagle

spec chisel

trek xcaliber 9

Oczywiście zamierzam wszystkie przymierzyć w przyszłym tygodniu, ale chciałbym zasięgnąć opinii, który z powyższych jest najmocniejszym kandydatem, biorąc pod uwagę:

- jazda: 80% leśne dukty, szutry / nieuniknione 20& asfalt (tereny -Warmia / Mazowsze)

- będący bezpieczną opcja żeby wystartować parę razy w amatorskich mtb xc (na obecnym 12 letniej podstawowej Meridzie z dusza na ramieniu zjeżdżam z niektórych sciezek)

- żywotność osprzętu ?

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...