Skocz do zawartości

Dopasowanie opona/obręcz


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Wszystkim!!! (jeżeli był podobny temat, lub pytania to przepraszam,ale muszę się po prostu oswoić jako świeżak :-)) Pytanie wydaje się może błahe dla Niektórych Forumowiczów, no ale gdzieś tam u mnie z tyłu siedzi i zawadza :-) Do meritum: kupiłem ''gumy''  Schwalbe Supreme 2.0 (2szt. nówki) i tylną rafkę na piaście JoyTech. Na obręczy jest naklejka, na której jest napisane (zapewne szerokość dedykowanej opony) przedział: 1.75-1.95...i tu się zaczynam obawiać czy opona o szerokości 2.0 ''wskoczy'' w rafkę ,która jest ograniczona do 1.95 ? Czy te 0.5 będzie stanowiło jakieś znaczenie? Krótka odpowiedź TAK/NIE :-) Znajdzie się jakiś fachowiec, który mi udzieli odpowiedzi, lub ktoś, kto ''łapie temat''?

Pozdrawiam Wszystkich i zapraszam do Doliny Baryczy :-)

Odnośnik do komentarza

Obręcz akceptująca opony z przedziału  1.75-1.95 to raczej coś nietypowego. Ten przedział jest z reguły znacznie większy. Np. dla obręczy 23 mm będzie to od 37 do 62 mm (2 cale = 50 mm). Sprawdź jaka jest szerokość wewnętrzna tej obręczy. Potem możesz odczytać z tabeli np. na tej stronie https://roweroweporady.pl/rozmiary-opon-rowerowych/ akceptowaną szerokość opony. 0,05 cala oczywiście nie robi żadnej różnicy, warto by się jednak upewnić czy prawidłowo interpretujesz oznaczenia na obręczy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...