Skocz do zawartości

Rama M czy L


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zdecydowałem się na zakup pierwszego roweru szosowego - kross vento 2.0, mam problem z doborem ramy. 
Moje wymiary to: 178 wzrost i 82,5 noga(mierzone bez obuwia). Było kilka podobnych tematów z których wynika że mój rozmiar to M i ku temu się skłaniałem. Dziś byłem w 2 sklepach stacjonarnych a jedyny rower jaki miałem możliwość przymierzyć to Scott Speedster 30 w rozmiarze L, wydawał mi się ok, a na pewno nie był za duży. Po przedstawieniu sprawy sprzedawcy ten twierdzi że Mka będzie na 100% za mała i żebym brał L. W sklepie internetowym również twierdzą że Lka będzie odpowiednia.
Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem M. Mam 175/86 i szosę endurance M (54), która mam górną rurę 54,8 i jest ciut przydługa. Optymalnie byłoby dla mnie gdzieś 53,5. Mój kumpel 178/87 jeździł na L bo tak podaje tabelka, ale ostatnio zrobiliśmy mu bike fitting i trzeba było skrócić mostek do 75mm. Gdyby miał M, miałby prawidłowy 100 mm.

Drugą szosę mam race 54 i ta jest już na mnie zdecydowanie za duża. Przesiada się na nią mój młody który ma 181/90.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...