Skocz do zawartości

Przeróbka napędu shimano 105 na GRX


Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że zima w pełni (powiedzmy), to z nudów wymyślam jak dałoby radę przerobić mój wspaniały rower żeby był jeszcze wspanialszy.

Obecnie jeżdżę szosą z pełną grupą 105 (w wersji R7000), ale ze względu na to że małą zębatkę z przodu pewnie najszybciej użyję jak będę miał 70 lat (to jeszcze trochę) i w góry się nie wybieram, myślę sobie o zmianie przedniej części napędu na tylko jeden blat.

Staram się ustalić jak to zrobić najmniejszym kosztem, ale też najlepiej. Oczywiście mogę kupić całą nową korbę RX810-1 (około 170€), ale bardziej uśmiecha mi się wymiana samego blatu na taki (około 40€). Rozstaw śrubek wydaje mi się taki sam dla korby 105 i tej tarczy (110mm), ale pewnie o czymś nie wiem i jak przyjdzie co do czego, to nie zadziała.

Super by było jakby jakiś warsztat zrobił mi to w rozliczeniu za przednią przerzutkę i stare tarcze (plus jakaś dopłata jakby wyszło więcej).

Zastanawiam się - o czym nie pomyślałem i dlatego to nie będzie działać?

Odnośnik do komentarza

Takie coś może być alternatywą https://absoluteblack.cc/gravel-1x-oval-110-4-bcd-DA9100-U8000-chainring  Zbyt tanio to nie jest, ale z tego co piszą jest kompatybilne z modelem korb 105 który masz. Możesz sobie postudiować materiały tej firmy, zdaje się, że problemem może być np. długość śrub gdybyś chciał założyć zwykłą zębatkę przeznaczoną do napędów 1x. Do tego powinna być to raczej zębatka narrow-wide dla lepszego trzymania łańcucha przy braku przedniej przerzutki.

Odnośnik do komentarza

Może tak jest jak piszesz, obawiam się, jednak, że zębatki GRX są kompatybilne tylko z korbami GRX. Natomiast w przypadku alternatywnych produktów, masz wprost informację, że będzie pasować do ramienia korby 105 które masz. Ta zębatka GRX z linka, ma takie charakterystyczne wycięcia przy mocowaniach śrub, tak mi na to wygląda, że niekoniecznie  może to pasować do ramienia korby 105. Oglądałem kiedyś film z podobnej przeróbki, tu masz linka : 

 A tu link do tej zębatki, trochę się różni od GRX : https://www.wolftoothcomponents.com/products/110-bcd-asymmetric-4-bolt-for-shimano-cranks?variant=7467603461

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...